PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotelarstwo fascynuje - sylwetka Magdaleny Sekutowskiej, Hilton, nominowanej w Prime Property Prize

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 wrz 2013 09:17

Hotelarstwo fascynuje - sylwetka Magdaleny Sekutowskiej, Hilton, nominowanej w Prime Property Prize

Studiowała na amerykańskich uniwersytetach. Jako bankowiec prowadziła projekty z sektora energetycznego. Ale to hotelarstwo zafascynowała ją tak bardzo, że postanowiła zaryzykować i na dobre związać z tą branżą. Nie żałuje. Przedstawiamy sylwetkę Magdaleny Sekutowskiej, dyrektor ds. rozwoju Hilton Worldwide w regionie CEE, nominowanej w kategorii Człowiek Roku w konkursie Prime Property Prize 2013.

REKLAMA

Magdalena Sekutowska po 2000 roku, podczas pracy w bankowości inwestycyjnej i finansowaniu, bardzo zainteresowała się strukturyzacją projektów, a potem ich realizacją. - Jako że od zawsze interesowały mnie nieruchomości, naturalnie zaczęłam się przyglądać temu segmentowi. Najbardziej zafascynował mnie sektor hotelarski, ponieważ jest najbardziej złożony, a zarazem najmniej spekulacyjny ze wszystkich typów nieruchomości - opowiada.

Zdaniem Magdaleny Sekutowskiej specyfika tej branży polega na tym, iż hotele są bardzo „blisko ludzi" - gości hotelowych oraz pracowników. To od tych ostatnich zależy, czy obiekt będzie miał swój klimat. - Powstają zwykłe hotele, ale można też stworzyć hotele-legendy, jak na przykład Waldorf-Astoria w Nowym Jorku czy Bristol w Warszawie - przekonuje.

Fascynacja światem hotelarskim spowodowała, że Sekutowska przeszła do spółki hotelarskiej, aby tworzyć nowe projekty. - Nie zawiodłam się. Już w pierwszym roku rozpoczęliśmy budowę dwóch hoteli, nad którymi pracowałam - wyjaśnia.

W pracy w branży nieruchomości szefowa Hiltona najbardziej ceni sobie tworzenie dóbr stałych, które pozostaną na wiele lat, może nawet dla potomnych.

Jednocześnie zwraca uwagę, że segment ten charakteryzuje różnorodność zagadnień, z którymi trzeba się codziennie mierzyć. Najtrudniejsze jest dla niej godzenie ograniczeń kapitałowych z jakością planowanego obiektu, tak żeby inwestycja była rentowna, a jednocześnie przynosiła dumę i zadowolenie właścicielom i wszystkim, którzy brali udział w jej realizacji.

Jej największy cel zawodowy to stworzenie sieci hoteli w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, która pozytywnie wpłynie na rozwój rynku hotelarskiego w tych krajach i podniesie poziom oferowanych usług.

- Po pracy najchętniej relaksuje się dzięki eksploracji świata z moimi dziećmi - od wspólnego czytania po chodzenie po lesie, muzeach czy branie udziału w koncertach - podsumowuje.

Magdalena Sekutowska jest absolwentką amerykańskich uniwersytetów University of Michigan oraz New York University. Ma doświadczenie w finansowaniu i prowadzeniu projektów w sektorze energetycznym i nieruchomościach. Jako bankowiec w Credit Suisse Magdalena Sekutowska finansowała przedsięwzięcia w energetyce w Ameryce Północnej. Następnie opracowywała projekty nieruchomości w Starwood Hotels & Resorts w Ameryce Północnej. Od grudnia 2008 roku pracuje nad rozwojem sieci hoteli pod markami Hilton Worldwide w Europie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA