PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotelarstwo fascynuje - sylwetka Magdaleny Sekutowskiej, Hilton, nominowanej w Prime Property Prize

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 wrz 2013 09:17

Hotelarstwo fascynuje - sylwetka Magdaleny Sekutowskiej, Hilton, nominowanej w Prime Property Prize

Studiowała na amerykańskich uniwersytetach. Jako bankowiec prowadziła projekty z sektora energetycznego. Ale to hotelarstwo zafascynowała ją tak bardzo, że postanowiła zaryzykować i na dobre związać z tą branżą. Nie żałuje. Przedstawiamy sylwetkę Magdaleny Sekutowskiej, dyrektor ds. rozwoju Hilton Worldwide w regionie CEE, nominowanej w kategorii Człowiek Roku w konkursie Prime Property Prize 2013.

REKLAMA

Magdalena Sekutowska po 2000 roku, podczas pracy w bankowości inwestycyjnej i finansowaniu, bardzo zainteresowała się strukturyzacją projektów, a potem ich realizacją. - Jako że od zawsze interesowały mnie nieruchomości, naturalnie zaczęłam się przyglądać temu segmentowi. Najbardziej zafascynował mnie sektor hotelarski, ponieważ jest najbardziej złożony, a zarazem najmniej spekulacyjny ze wszystkich typów nieruchomości - opowiada.

Zdaniem Magdaleny Sekutowskiej specyfika tej branży polega na tym, iż hotele są bardzo „blisko ludzi" - gości hotelowych oraz pracowników. To od tych ostatnich zależy, czy obiekt będzie miał swój klimat. - Powstają zwykłe hotele, ale można też stworzyć hotele-legendy, jak na przykład Waldorf-Astoria w Nowym Jorku czy Bristol w Warszawie - przekonuje.

Fascynacja światem hotelarskim spowodowała, że Sekutowska przeszła do spółki hotelarskiej, aby tworzyć nowe projekty. - Nie zawiodłam się. Już w pierwszym roku rozpoczęliśmy budowę dwóch hoteli, nad którymi pracowałam - wyjaśnia.

W pracy w branży nieruchomości szefowa Hiltona najbardziej ceni sobie tworzenie dóbr stałych, które pozostaną na wiele lat, może nawet dla potomnych.

Jednocześnie zwraca uwagę, że segment ten charakteryzuje różnorodność zagadnień, z którymi trzeba się codziennie mierzyć. Najtrudniejsze jest dla niej godzenie ograniczeń kapitałowych z jakością planowanego obiektu, tak żeby inwestycja była rentowna, a jednocześnie przynosiła dumę i zadowolenie właścicielom i wszystkim, którzy brali udział w jej realizacji.

Jej największy cel zawodowy to stworzenie sieci hoteli w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, która pozytywnie wpłynie na rozwój rynku hotelarskiego w tych krajach i podniesie poziom oferowanych usług.

- Po pracy najchętniej relaksuje się dzięki eksploracji świata z moimi dziećmi - od wspólnego czytania po chodzenie po lesie, muzeach czy branie udziału w koncertach - podsumowuje.

Magdalena Sekutowska jest absolwentką amerykańskich uniwersytetów University of Michigan oraz New York University. Ma doświadczenie w finansowaniu i prowadzeniu projektów w sektorze energetycznym i nieruchomościach. Jako bankowiec w Credit Suisse Magdalena Sekutowska finansowała przedsięwzięcia w energetyce w Ameryce Północnej. Następnie opracowywała projekty nieruchomości w Starwood Hotels & Resorts w Ameryce Północnej. Od grudnia 2008 roku pracuje nad rozwojem sieci hoteli pod markami Hilton Worldwide w Europie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA