PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotelarze z Warmii i Mazur liczą na ożywienie ruchu turystycznego z Kaliningradem

  • Autor: PAP
  • 20 mar 2012 19:33

Według prezesa oddziału warmińsko-mazurskiego Polskiej Izby Turystyki (PIT) Andrzeja Dowgiałły nawet o 20 proc. może się zwiększyć ruch turystyczny po wejściu w życie przepisów o małym ruchu granicznym z Kaliningradem.

REKLAMA

Przedsiębiorcy z branży turystycznej liczą na ożywienie kontaktów z Obwodem po zniesieniu wiz.

We wtorek przedstawiciele branży turystycznej i gospodarczej oraz Stowarzyszenia Polska Wschód spotkali się z wojewodą warmińsko-mazurskim Marianem Podziewskim, aby omówić szanse i konieczne rozwiązania, tak by ruch przygraniczny z Obwodem Kaliningradzkim w pełni wykorzystać.

Prezes oddziału PIT powiedział PAP, że organizatorzy usług turystycznych zwracają uwagę, że wejście w życie przepisów o małym ruchu granicznym oznacza zwiększenie liczby podróżujących.

"Należy zwrócić uwagę, by na granicy pracowało dostatecznie dużo funkcjonariuszy służb granicznych i celnych obsługujących turystów. Chodzi także o sprawne funkcjonowanie punktów wydających zezwolenia na przekroczenie granicy zastępujące wizę" - podkreślił Dowgiałło.

Przedsiębiorcy branży turystycznej uważają, że ułatwienia w podróżowaniu między Obwodem Kaliningradzkim, a częścią województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego ożywi nie tylko turystykę. Chodzi o to, że Rosjanie przyjeżdżając na wypoczynek chętnie kupują u nas m.in. artykuły spożywcze, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny i artykuły wyposażenia wnętrz.

W przygranicznych miastach po polskiej stronie powstaje wiele sklepów dyskontowych, w których większość klientów stanowią mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego.

Jak powiedział jeden z przedstawicieli branży turystycznej, teraz Rosjanie stanowią 5-7 proc. osób przyjeżdżających do jego hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Ten udział może się zwiększyć o 20 proc. po wejściu w życie przepisów o małym ruchu granicznym.

Według organizatorów wypoczynku należy poszerzyć i dostosować ofertę dla Rosjan. Po zniesieniu wiz do Polski w większym stopniu mogą przyjeżdżać oprócz mieszkańców obwodu kaliningradzkiego także grupy młodzieżowe czy seniorzy.

Sejm uchwalił w miniony piątek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację przez prezydenta Bronisława Komorowskiego umowy o małym ruchu granicznym z Rosją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA