PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotelarze z Warmii i Mazur liczą na ożywienie ruchu turystycznego z Kaliningradem

  • Autor: PAP
  • 20 mar 2012 19:33

Według prezesa oddziału warmińsko-mazurskiego Polskiej Izby Turystyki (PIT) Andrzeja Dowgiałły nawet o 20 proc. może się zwiększyć ruch turystyczny po wejściu w życie przepisów o małym ruchu granicznym z Kaliningradem.

REKLAMA

Przedsiębiorcy z branży turystycznej liczą na ożywienie kontaktów z Obwodem po zniesieniu wiz.

We wtorek przedstawiciele branży turystycznej i gospodarczej oraz Stowarzyszenia Polska Wschód spotkali się z wojewodą warmińsko-mazurskim Marianem Podziewskim, aby omówić szanse i konieczne rozwiązania, tak by ruch przygraniczny z Obwodem Kaliningradzkim w pełni wykorzystać.

Prezes oddziału PIT powiedział PAP, że organizatorzy usług turystycznych zwracają uwagę, że wejście w życie przepisów o małym ruchu granicznym oznacza zwiększenie liczby podróżujących.

"Należy zwrócić uwagę, by na granicy pracowało dostatecznie dużo funkcjonariuszy służb granicznych i celnych obsługujących turystów. Chodzi także o sprawne funkcjonowanie punktów wydających zezwolenia na przekroczenie granicy zastępujące wizę" - podkreślił Dowgiałło.

Przedsiębiorcy branży turystycznej uważają, że ułatwienia w podróżowaniu między Obwodem Kaliningradzkim, a częścią województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego ożywi nie tylko turystykę. Chodzi o to, że Rosjanie przyjeżdżając na wypoczynek chętnie kupują u nas m.in. artykuły spożywcze, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny i artykuły wyposażenia wnętrz.

W przygranicznych miastach po polskiej stronie powstaje wiele sklepów dyskontowych, w których większość klientów stanowią mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego.

Jak powiedział jeden z przedstawicieli branży turystycznej, teraz Rosjanie stanowią 5-7 proc. osób przyjeżdżających do jego hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Ten udział może się zwiększyć o 20 proc. po wejściu w życie przepisów o małym ruchu granicznym.

Według organizatorów wypoczynku należy poszerzyć i dostosować ofertę dla Rosjan. Po zniesieniu wiz do Polski w większym stopniu mogą przyjeżdżać oprócz mieszkańców obwodu kaliningradzkiego także grupy młodzieżowe czy seniorzy.

Sejm uchwalił w miniony piątek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację przez prezydenta Bronisława Komorowskiego umowy o małym ruchu granicznym z Rosją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA