PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele Courtyard i Moxy w Szczecinie. Estończycy na lata w Posejdonie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 30 mar 2018 08:02

Hotele Courtyard i Moxy w Szczecinie. Estończycy na lata w Posejdonie mat. pras.

Prowadząca biznes w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii sieć Legend Hotels podpisała umowę na prowadzenie dwóch hoteli pod marką Marriott International w szczecińskim Posejdonie. Courtyard i Moxy przyjmą gości na przełomie 2019 i 2020 roku.

REKLAMA

Trójstronna umowa podpisana została przez Tarmo Sumberga, prezesa Legend Hotels, Janusza Mitulskiego, dyrektora rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkową i Wschodnią oraz Annę Węgrzyniak i Marcina Woźniaka z ramienia Porto, inwestora realizującego szczeciński projekt Posejdon. Legend Hotels uzyskało franczyzę na prowadzenie obu hoteli pod markami Marriott International, a jednocześnie na wiele lat stało się najemcą liczącej ponad 11,7 tys. metrów kwadratowych części hotelowej i kongresowej Posejdona.

To pierwsze hotele należące do największej na świecie sieci, które powstaną w Szczecinie. Jednocześnie Posejdon to pierwszy przypadek, gdzie w jednym obiekcie znajdzie się Courtyard i Moxy. W czterogwiazdkowym hotelu znajdą się 134 pokoje, w trzygwiazdkowym - 121, by łącznie móc przyjąć ponad 500 gości.

- Szczecin to najważniejsze miasto północno-zachodniej Polski. Z wielkim potencjałem turystycznym i świetnymi perspektywami biznesowymi. Otwarte na Skandynawię i Niemcy. Potrzebuje właściwej infrastruktury hotelowej i konferencyjnej – mówi Marcin Woźniak, członek zarządu Porto. – Moxy i Courtyard sprawiają, że Szczecinie powstaje obiekt realizujący światowe trendy kompleksowych i wielofunkcyjnych obiektów położonych w najlepszych lokalizacjach.

Będące częścią Courtyarda centrum kongresowe o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. mkw., przyjmie wydarzenia dla ponad tysiąca uczestników. To znaczy, że Szczecin posiadać będzie miejsce do organizacji międzynarodowych wydarzeń kongresowych.

- Widzimy wielki potencjał na szczecińskim rynku hotelarskim, tak jak w całej Polsce. Z dużą niecierpliwością czekamy na przyszłość, traktując projekt w Szczecinie jako wyjątkową część naszego portfolio – mówi Tarmo Sumberg, prezes zarządu Legend Hotels.

- Posejdon jest jednocześnie miejscem pracy, miejscem odpoczynku, centrum kongresowym i aleją handlową – dodaje Marcin Woźniak. – Dzięki dzisiejszej umowie zyskujemy w jednym momencie bardzo doświadczonego partnera z branży hospitality i największą na świecie hotelową markę, która łącznie dysponuje ponad milionem pokojów. To bardzo duże wzmocnienie Posejdona, ale też Szczecina. Potrzebował Marriotta i od dziś go ma.

Posejdon, którego koszt szacowany jest na ponad 220 milionów złotych jest już w ponad połowie wynajęty. Na swoją siedzibę wybrał go m. in. potentat w branży embedded IT – szczeciński brightONE. Swoje sklepy prowadzić będą Lidl i Super-Pharm. Łącznie cały kompleks liczyć będzie prawie 50 tys. mkw. Ponad 70 proc. zużywanego ciepła i chłodu będzie produkował dzięki podziemnym odwiertom, a jedna szósta zużywanej wody stanowić będzie tzw. woda szara. Objęty jest certyfikacją BREEAM New Construction 2016 na spodziewanym poziomie very good. Do użytku Posejdon oddany zostanie w czwartym kwartale 2019 roku.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA