PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele Diament chcą przejąć kilka hoteli. W planach jest też debiut na GPW

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 lis 2012 16:27

Spółka Hotele Diament SA prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia polskiej spółki hotelarskiej. - Finalizacja umowy ma nastąpić w przyszłym roku - mówi Rafał Bakalarski, prezes zarządu, Hotele Diament SA. W 2013 lub 2014 roku firma chce się zaś wybrać na warszawską giełdę, by pozyskać środki na budowę kolejnych hoteli.

REKLAMA

Rafał Bakalarski nie zdradza, z jaką siecią prowadzi rozmowy, ale zapewnia, że dzięki przejęciu pozycja spółki na hotelarskiej mapie kraju jeszcze bardziej się umocni, a portfolio firmy powiększy się o kilka obiektów. W staraniach o zwiększenie skali działania mają też pomóc prowadzone przez Hotele Diament inwestycje.

Obecnie spółka realizuje dwa przedsięwzięcia polegające na rozbudowie obiektów w Zabrzu i Gliwicach. W wyniku tych prac w Zabrzu powstaną dwa hotele: cztero- i trzygwiazdkowy.

W planach są też zupełnie nowe obiekty. - Zamierzamy zbudować dwa hotele biznesowe. W każdym znajdzie się 160 pokoi i centrum konferencyjne - zapewnia.

Firma planuje debiut giełdowy, ale ostateczny termin wejścia na giełdę uzależnia od sytuacji na rynku.

Spółka Hotele Diament SA, która jest w 100 proc. własnością polskiego akcjonariatu, istnieje na rynku od 1991 roku. Jest największą polską siecią hotelarską na terenie Górnego i Dolnego Śląska, będącą właścicielem dziewięciu hoteli zlokalizowanych w kluczowych miastach regionu.

Jest to sześć hoteli o standardzie czterogwiazdkowym oraz trzy o standardzie trzygwiazdkowym. W sumie oferują 700 pokoi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA