PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele Diament i Politechnika Śląska wykształcą przyszłych menedżerów hoteli

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lip 2014 16:34

Politechnika Śląska wspólnie z największą polską siecią hoteli, spółką Hotele Diament SA., od października br. zacznie kształcić na specjalności zarządzanie hotelem. Będą to 3-letnie studia stacjonarne I stopnia na kierunku zarządzanie. Posiadający tytuł licencjata będą mogli natomiast rozpocząć 2-letnie studia dzienne na specjalności zarządzanie obiektem hotelarskim.

REKLAMA

- Tylko w ciągu ostatnich kilku lat polska baza hotelowa powiększyła się blisko o jedną trzecią. W tym czasie otwarto kilkaset nowych obiektów, a rynek wciąż rośnie. Okazuje się, że największym problemem hotelarzy jest obecnie pozyskanie kadry menedżerskiej z właściwymi kompetencjami, zespołu, który będzie efektywnie zarządzał obiektem, a któremu przecież chcemy dobrze płacić. Stąd tak bardzo cieszy decyzja Politechniki Śląskiej o współpracy z nami, kończy się bowiem w ten sposób era „suchego" kształcenia w segmencie zarządzania hotelem, a rynek zyska dobrze przygotowanych specjalistów - mówi Rafał Bakalarski, prezes spółki Hotele Diament SA i dodaje: - W perspektywie otwarcia w Katowicach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w kolejnych latach urośnie również śląska baza hotelowa. Kiedy pierwsi studenci nowej specjalności za 3 lub 5 lat opuszczą mury uczelni, będą mogli powalczyć w woj. śląskim o dobrze płatne stanowiska w zawodzie. Najlepsi mają zagwarantowaną pracę w naszych hotelach na południu kraju oraz tych, które powstaną w perspektywie kilku kolejnych lat, jak planowany dziesiąty Hotel Diament w Warszawie.

Nową specjalność w ramach studiów I i II stopnia na kierunku zarządzanie od października tego roku będzie można studiować dziennie w Zabrzu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Od pierwszego semestru studenci mają zapewnione praktyki w hotelach sieci Diament w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Wrocławiu i Ustroniu oraz po otwarciu, w Warszawie. - Na pewno na początku kariery łatwiej będzie zdobyć lepiej płatną pracę osobom, które w trakcie studiów miały możliwość współpracy z hotelem w ramach stałych praktyk, a nie czerpały wiedzę wyłącznie z sali wykładowej. Tę wartość dodaną oferuje właśnie nowa specjalność - ocenia Rafał Bakalarski.

Jak zaznacza prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej, uczelnie powinny stawiać na współpracę z przyszłymi pracodawcami. - Na rynku wciąż brakuje specjalistów i dotyczy to różnych dziedzin, nie tylko hotelarstwa. Potwierdzają to raporty Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pracodawcy szukają najczęściej młodych osób z wykształceniem, ale i doświadczeniem w konkretnym, wąskim kierunku. Stąd tak duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne. W Polsce wciąż mało jest tego typu ofert edukacyjnych na studiach stacjonarnych, które łączą naukę z silną współpracą z przyszłym pracodawcą, tym bardziej cieszę się, że dobrze nam się to udaje. Uczelnie muszą czuć rynek i potencjał, jaki w nim drzemie i reagować dynamicznie. Biorąc pod uwagę rozwój branży hotelarskiej na Śląsku i w całej Polsce, z kompetencjami, które studenci zdobędą u nas w ramach nowych specjalności, przed nimi znakomite perspektywy na polskim i międzynarodowym rynku pracy - podkreśla prof. Andrzej Karbownik.

  • 1
  • 2
  • lolek 2014-07-17 11:39:22
    Zarządzanie w hotelarstwie to dość powszechny kierunek. Szkoda, że Karbownik zamyka te najbardziej wartościowe perełki. Zalatuje hipokryzją z jego strony bo mówi o współpracy z przedsiębiorcami a właśnie się na nich zamyka.
    A WOIZ skończyłam sama i z przykrością stwierdzam, że niczego przez dwa lata się nie nauczyłam, stracony czas i pieniądz.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA