PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele Diament i Politechnika Śląska wykształcą przyszłych menedżerów hoteli

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lip 2014 16:34

Politechnika Śląska wspólnie z największą polską siecią hoteli, spółką Hotele Diament SA., od października br. zacznie kształcić na specjalności zarządzanie hotelem. Będą to 3-letnie studia stacjonarne I stopnia na kierunku zarządzanie. Posiadający tytuł licencjata będą mogli natomiast rozpocząć 2-letnie studia dzienne na specjalności zarządzanie obiektem hotelarskim.

REKLAMA

- Tylko w ciągu ostatnich kilku lat polska baza hotelowa powiększyła się blisko o jedną trzecią. W tym czasie otwarto kilkaset nowych obiektów, a rynek wciąż rośnie. Okazuje się, że największym problemem hotelarzy jest obecnie pozyskanie kadry menedżerskiej z właściwymi kompetencjami, zespołu, który będzie efektywnie zarządzał obiektem, a któremu przecież chcemy dobrze płacić. Stąd tak bardzo cieszy decyzja Politechniki Śląskiej o współpracy z nami, kończy się bowiem w ten sposób era „suchego" kształcenia w segmencie zarządzania hotelem, a rynek zyska dobrze przygotowanych specjalistów - mówi Rafał Bakalarski, prezes spółki Hotele Diament SA i dodaje: - W perspektywie otwarcia w Katowicach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w kolejnych latach urośnie również śląska baza hotelowa. Kiedy pierwsi studenci nowej specjalności za 3 lub 5 lat opuszczą mury uczelni, będą mogli powalczyć w woj. śląskim o dobrze płatne stanowiska w zawodzie. Najlepsi mają zagwarantowaną pracę w naszych hotelach na południu kraju oraz tych, które powstaną w perspektywie kilku kolejnych lat, jak planowany dziesiąty Hotel Diament w Warszawie.

Nową specjalność w ramach studiów I i II stopnia na kierunku zarządzanie od października tego roku będzie można studiować dziennie w Zabrzu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Od pierwszego semestru studenci mają zapewnione praktyki w hotelach sieci Diament w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Wrocławiu i Ustroniu oraz po otwarciu, w Warszawie. - Na pewno na początku kariery łatwiej będzie zdobyć lepiej płatną pracę osobom, które w trakcie studiów miały możliwość współpracy z hotelem w ramach stałych praktyk, a nie czerpały wiedzę wyłącznie z sali wykładowej. Tę wartość dodaną oferuje właśnie nowa specjalność - ocenia Rafał Bakalarski.

Jak zaznacza prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej, uczelnie powinny stawiać na współpracę z przyszłymi pracodawcami. - Na rynku wciąż brakuje specjalistów i dotyczy to różnych dziedzin, nie tylko hotelarstwa. Potwierdzają to raporty Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pracodawcy szukają najczęściej młodych osób z wykształceniem, ale i doświadczeniem w konkretnym, wąskim kierunku. Stąd tak duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne. W Polsce wciąż mało jest tego typu ofert edukacyjnych na studiach stacjonarnych, które łączą naukę z silną współpracą z przyszłym pracodawcą, tym bardziej cieszę się, że dobrze nam się to udaje. Uczelnie muszą czuć rynek i potencjał, jaki w nim drzemie i reagować dynamicznie. Biorąc pod uwagę rozwój branży hotelarskiej na Śląsku i w całej Polsce, z kompetencjami, które studenci zdobędą u nas w ramach nowych specjalności, przed nimi znakomite perspektywy na polskim i międzynarodowym rynku pracy - podkreśla prof. Andrzej Karbownik.

  • 1
  • 2
  • lolek 2014-07-17 11:39:22
    Zarządzanie w hotelarstwie to dość powszechny kierunek. Szkoda, że Karbownik zamyka te najbardziej wartościowe perełki. Zalatuje hipokryzją z jego strony bo mówi o współpracy z przedsiębiorcami a właśnie się na nich zamyka.
    A WOIZ skończyłam sama i z przykrością stwierdzam, że niczego przez dwa lata się nie nauczyłam, stracony czas i pieniądz.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA