PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele Diament tworzą własne kierunki studiów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lip 2015 11:58

Hotele Diament tworzą własne kierunki studiów Fot. Fotolia

Zakończył się pierwszy rok akademicki z nowo otwartymi specjalnościami na kierunku „Zarządzanie”, mającymi na celu wykształcić przyszłą kadrę menedżerską dla branży hotelarskiej. Projekt jest realizowany w ramach współpracy Politechniki Śląskiej i Sieci Hotele Diament.

REKLAMA

Dzięki zastosowaniu nowatorskiej formy kształcenia Śląsk w perspektywie roku wypuści na rynek specjalistów kompleksowo przygotowanych do wykonywania zawodu.

Śląska baza hotelowa z roku na rok się powiększa. Jest to coraz bardziej atrakcyjny i jednocześnie dobrze skomunikowany region. Aglomeracja śląska notuje systematyczny wzrost w obszarze turystyki biznesowej oraz industrialnej. Wpływa na niego m.in. otwarcie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, organizowanie cyklicznych imprez biznesowych: Europejskiego Kongresu Gospodarczego czy Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a także obecność Szlaku Zabytków Techniki, przyciągająca turystów nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Specjaliści i menedżerowie w zakresie zarządzania hotelem będą zatem coraz bardziej potrzebni.

Wyprzedzając ten trend Politechnika Śląska we współpracy z siecią Hotele Diament S.A. postawiła na otwarcie kierunków oferujących nowoczesną formę kształcenia i jednocześnie umożliwiającą studentom łączenie zdobywania wiedzy z praktyczną nauką zawodu, już od pierwszego semestru studiów.

- Uruchomione przez nas kierunki wynikają bezpośrednio z zapotrzebowania rynku na wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę menedżerską. W ciągu ostatnich kilku lat polska baza hotelowa powiększyła się bowiem aż o 30 proc., a branża wciąż się rozwija – podsumowuje Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Marian Turek.

Zainteresowanie studiami menedżerskimi, zarówno na studiach I jak i II stopnia, jest bardzo duże i przekroczyło nawet najśmielsze oczekiwania.

- To, co wyróżnia te kierunki od innych, to przede wszystkim możliwość łączenia nauki z praktyką zawodową pod okiem doświadczonych menedżerów, w prestiżowych obiektach największej polskiej sieci hotelarskiej. Dzięki temu mamy zapewniony dobry start w przyszłość i tuż po zakończeniu studiów jesteśmy o krok dalej, niż absolwenci innych uczelni – mówi Daniel Twardoch, student specjalności Zarządzanie Obiektem Hotelarskim.

A jest o co walczyć. Najlepsi absolwenci po zakończeniu studiów mają zagwarantowaną pracę w obiektach Sieci Hotele Diament, która obecnie zarządza 14 hotelami na południu kraju.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA