PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele ekonomiczne w ofensywie

  • Autor: propertynews.pl
  • 31 mar 2016 14:27

Hotele ekonomiczne w ofensywie

W branży hotelowej widać nowy trend: znaczna część gości, którzy dotąd nocowali w obiektach pięciogwiazdkowych z uwagi na ich lokalizację, zaczyna korzystać z atrakcyjnych hoteli ekonomicznych. Na Zachodzie taki model cieszy się dużym zainteresowaniem.

REKLAMA

Rynek hotelowy w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Wciąż przybywa nowych inwestycji, a wraz z nimi do kraju wchodzą nowe sieci międzynarodowe. To głównie im zawdzięczamy obserwowany w ostatnich latach trend wzrostowy. Szczególnie widoczna jest ekspansja segmentu ekonomicznego, który coraz śmielej wkracza do centrum miast.

– Ciekawym zjawiskiem obserwowanym na rynku hotelowym jest to, że hotele dwugwiazdkowe coraz częściej stawiają na pięciogwiazdkowe lokalizacje w śródmieściu. Potwierdza to szereg naszych projektów zrealizowanych wspólnie z B&B Hotels w Polsce oraz w Niemczech, a także aktualnie prowadzona dla tej sieci budowa w Katowicach – mówi Eric Agnello, dyrektor generalny spółki RD bud.

W efekcie stajemy się świadkami swego rodzaju rewolucji w branży hotelowej, bo goście mają coraz częściej możliwość korzystania z atrakcyjnych hoteli ekonomicznych w prestiżowych lokalizacjach.

– Znakomite położenie to wizytówka hoteli B&B, co w połączeniu z przystępną ceną oraz wysokim standardem jakości oferowanych usług, stanowi o naszej przewadze konkurencyjnej. Zanim jednak zaczniemy czerpać z niej korzyści, każdorazowo musimy zmierzyć się z wyzwaniem, jakie na etapie realizacji stawia przed nami taka lokalizacja, szczególnie, gdy mamy do czynienia z zatłoczonym centrum miasta – zaznacza Beatrice Bouchet, prezes zarządu B&B Hotels Polska.

Budowa w sercu miasta to zawsze duże wyzwanie logistyczne, które wystawia wizytówkę inwestorowi. Świadome tego sieci hotelowe z dużą rozwagą podchodzą do wyboru generalnego wykonawcy, szczególnie ceniąc jego doświadczenie i znajomość specyfiki tego typu przedsięwzięć budowlanych. Kwestie wizerunkowe to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Aby prace mogły zostać wykonane w sposób jak najmniej uciążliwy i możliwie najbardziej ekonomiczny, już na samym początku trzeba uwzględnić kwestie dotyczące przede wszystkim organizacji dostaw i zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.

– Pomimo postępu technicznego i stosowania prefabrykatów, budownictwo wciąż opiera się na tej samej zasadzie – wszelkie materiały czy elementy konstrukcyjne trzeba dowieźć na plac budowy. Zadanie koordynacji tego ruchu spoczywa na generalnym wykonawcy. Samochody jeżdżące w dzień i stojące w korkach okazałyby się zawodne i znacznie droższe. Dlatego – szczególnie w przypadku inwestycji usytuowanych w zatłoczonych lokalizacjach jak centra miast – dostawy organizowane są z reguły nocą, by nie powodowały dodatkowych utrudnień komunikacyjnych i nie zakłócały ciągłości prac ekipom budowlanym – mówi Eric Agnello, dyrektor generalny RD bud.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA