PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele i apartamenty na wynajem - to napędza rynek

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 03 sty 2017 11:30

Hotele i apartamenty na wynajem - to napędza rynek Marian Okręglicki, prezes Sawa Apartments

Polska na tle Europy cały czas ma stosunkowo niskie obłożenie, jeśli chodzi o hotelarstwo i ten właśnie czynnik powoduje, że jest to kierunek z dużym potencjałem - o rynku hotelowym i nowych inwestycjach mówi Marian Okręglicki, prezes Sawa Apartments.

REKLAMA

Dobra sytuacja w branży hotelarskiej sprzyja Państwa decyzjom inwestycyjnym?

Marian Okręglicki, prezes Sawa Apartments: Hotele cały czas traktowane są jako potencjalne dobre źródło dochodów, choć należy podkreślić, iż jest to inwestycja długoterminowa charakteryzująca się cyklicznością. Zgodnie z raportami dostępnymi na rynku krajowa baza noclegowa w ciągu dekady zwiększyła się o 79 proc., zaś liczba korzystających z niej turystów o 86 proc. Niemniej Polska na tle Europy cały czas ma stosunkowo niskie obłożenie, jeśli chodzi o hotelarstwo i ten właśnie czynnik powoduje, że jest to kierunek z dużym potencjałem.

Wszystko to sprawia, że Sawa Apartments, jako jeden z horyzontów działalności w swoim portfelu, ma również projekt stricte z branży hotelarskiej oraz apartamentów na wynajem. Jest to innowacyjny projekt ośmiu ekskluzywnych budynków polegający na rewitalizacji byłego ośrodka wypoczynkowego położonego w Kozubniku niedaleko Żywca i Szczyrku. Projekt obejmuje rewitalizację i budowę w latach 2014-2018 250 apartamentów i 170 pokoi hotelowych w standardzie czterogwiazdkowym wraz z kompleksem aquaparku. 

Zapowiada się ciekawa inwestycja...

Woda basenowa w aquaparku zasilana będzie ciepłą wodą termalną. Kompleks termalno-basenowy oferował będzie gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych. Będą się tu znajdowały trzy baseny wraz z zespołem odnowy biologicznej oraz częścią medyczno-rehabilitacyjną. W ramach inwestycji powstaną obiekty apartamentowe, restauracje, sale konferencyjne, sala do squasha, kręgielnia i kasyno, które obsłużą 1,5 tys. turystów.

Jak postępują prace?

Aktualnie realizowany jest pierwszy etap inwestycji, tj. 100 apartamentów. Nasza spółka podjęła strategiczną decyzję, iż sprzedaż apartamentów w Kozubniku rozpocznie dopiero w I kwartale 2017 roku. Niemniej już obecnie projekt ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i pomimo braku jakiejkolwiek działalności marketingowej klienci sami zgłaszają się do naszej spółki celem nabycia apartamentów. Obecnie, pomimo braku rozpoczęcia formalnej sprzedaży, mamy już podpisane umowy rezerwacyjne na ok. 25 proc. lokali.

  • 1
  • 2
  • Anett 2017-01-05 14:09:40
    Inwestuje w tego typu nieruchomości z chłopakami z Aparthotele.Com, znają się na rzeczy w co wejść a czego unikać, aparthotele w miastach to nowy trend, który z pewnością będzie miał wpływ rozwój rynku najmu krótkoterminowego w miastach.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA