PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele na fali. Zagraniczni turyści dają zarobić

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 19 kwi 2017 07:59

Hotele na fali. Zagraniczni turyści dają zarobić Fot. Shutterstock

Polska pozostaje w centrum uwagi jako cel turystyki zagranicznej. Według najnowszego raportu Hotel Price Index serwisu Hotels.com, osoby przyjeżdżające do Polski w 2016 roku wydały nawet o 31 proc. więcej na pobyt w hotelach w porównaniu z poprzednim rokiem.

REKLAMA

Dane wskazują na rozwój sektora turystycznego w Polsce w ostatnich latach.

Najczęściej odwiedzający Polskę mieszkańcy 34 krajów średnio wydali więcej na noclegi hotelowe w porównaniu z poprzednim rokiem. W jednym przypadku ceny nie uległy zmianie, a w dziewięciu – spadły poniżej poziomu z 2015 roku.

- Podróżni odwiedzający Polskę wydali w 2016 roku więcej, jednak w przypadku 39 na 40 krajów, z których pochodzą goście, średnia cena wynosiła poniżej 400 zł za dobę, co oznacza, że pobyty w Polsce są w dalszym ciągu konkurencyjne w porównaniu z kosztami noclegów w innych krajach - komentuje Isabelle Pinson, wiceprezes zarządu marki Hotels.com, EMEA. - Polska pozostaje więc w centrum uwagi jako cel turystyki zagranicznej mimo trudnej sytuacji gospodarczej na całym świecie.

Według HPI™ w 2016 roku odnotowano znaczną różnicę pomiędzy najwyższymi a najniższymi wydatkami mieszkańców różnych krajów korzystających z bazy hotelowej w Polsce. Różnica wyniosła 174 zł za dobę. Nadwyżka okazała się największa dla osób przybywających z Ukrainy w porównaniu z poprzednim rokiem, a najmniejsza – dla podróżnych ze Szwajcarii.

W 2016 roku najwięcej na noclegi w hotelach wydały osoby podróżujące do Polski z Izraela. Zapłacili średnią cenę za dobę wynoszącą 412 zł. W pierwszej trójce uplasowali się ponadto goście z Chile i Bliskiego Wschodu.

Według HPI™ najwięcej wydawali goście z Argentyny, korzystający z bazy hoteli 5-gwiazdkowych. Średnio płacili oni za dobę 671 zł. RPA, Brazylia, Łotwa i Chorwacja to kraje plasujące się tuż za Argentyną pod względem najwyższych wydatków na noclegi w hotelach 5-gwiazdkowych w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA