PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele potrzebują wielkich wydarzeń i eventów - relacja z sesji hotele na Property Forum Katowice

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 gru 2013 10:28

Hotele potrzebują wielkich wydarzeń i eventów - relacja z sesji hotele na Property Forum Katowice

Choć śląskie hotele notują lekkie wzrosty względem ubiegłych lat, daleko im do wyników, jakie osiągały przed kryzysem gospodarczym. Przyszłość branży w tym regionie - jak mówią hotelarze - zależy od rozwoju rynku MICE oraz skuteczności działań promocyjnych województwa.

REKLAMA

Właściciele i szefowie hoteli na Śląsku, choć prowadzą swoje obiekty w świetnie skomunikowanej części kraju, nie zarabiają kroci na turystach, jak sąsiadująca z nimi Małopolska, ani też nie czerpią wielkich zysków z organizacji wydarzeń biznesowych i konferencji, jak Warszawa. To się może zmienić. W mieście trwa realizacja wartej 320 mln zł inwestycji - Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK), które ma być gotowe w 2015 roku. Prowadzona jest też przebudowa Filharmonii Śląskiej.

- Chcemy przygotować paletę imprez i konferencji, które będą przyciągać gości do Katowic i regionu śląskiego i generować ruch w hotelach. Już teraz szykujemy kilka ważnych wydarzeń i festiwali, wykorzystując fakt, iż będziemy dysponować m.in. najlepszą salą koncertową w kraju - tłumaczy Piotr Uszok, prezydent Katowic.

Jak dodaje, miasto dostrzega potencjał w organizacji wydarzeń sportowych czy medycznych. - Na 2015 rok zaplanowaliśmy m.in. finały mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. Co najważniejsze, impreza potrwa kilka dni. Myślimy o kolejnych imprezach tego typu, np. finałach mistrzostw świata w piłce ręcznej - wylicza prezydent Katowic.

MCK nadzieją dla hotelarzy

Piotr Uszok zaznacza, że wybór operatora MCK wkracza w końcowy etap, ale zwraca również uwagę, że musi minąć jeszcze kilka lat, żeby miasto stało się „przemysłowym Krakowem".

Tomasz Szyszka, dyrektor ds. sprzedaży na Polskę i Litwę, Louvre Hotels Group, uważa że MCK to świetne rozwiązanie dla Śląska i wierzy w sukces tego przedsięwzięcia. Zwraca jednak uwagę, że miasto musi wykreować wiele cyklicznych imprez, z którymi będzie kojarzone.

Artur Hajduk, prezes Qubus Hotel Management, przyznaje, że jego hotele nie odczuły jeszcze „efektu MCK" i zwraca uwagę, że tego typu obiektów jest w Polsce wiele.

Rafał Bakalarski, prezes zarządu spółki Hotele Diament, jest mniej optymistyczny względem oddziaływania inwestycji na branżę hotelową. - Spodziewam się, że efekt odczujemy najwcześniej w 2019 roku, tj. dopiero po kilku latach funkcjonowania kompleksu - mówi. Jego zdaniem operator obiektu powinien zostać wybrany dużo wcześniej, tak aby już od dłuższego czasu mógł starać się przyciągnąć na Śląsk duże imprezy.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA