PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele wciąż ważne, ale idzie nowe

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 04 paź 2016 09:28

Hotele wciąż ważne, ale idzie nowe fot. Pixabay

Firma Central Fund of Immovables, wchodząca w skład grupy kapitałowej CFI Holding, który w swoim portfelu ma, m.in. hotele i biura, przygotowuje mocne wejście na rynek alternatywnych inwestycji nieruchomościowych.

REKLAMA

- W 2008 r. mieliśmy do czynienia z kryzysem finansowym, także związanym z dużą przeceną wartości nieruchomości. Korzystając jednak z tej trudnej sytuacji na rynku nieruchomości, CFI w właśnie w tym okresie podjęła szereg działań inwestycyjnych celem rozbudowy posiadanego banku nieruchomości – wyjaśnia Michał Kawczyński, wiceprezes zarządu CFI Holding S.A. - Obecnie obserwowany na rynku nieruchomości, w tym usług deweloperskich, zarysowuje się widoczny trend wzrostu cen będący rezultatem wzrostu popytu m.in. na nowe inwestycje, w tym w szczególności na nowe mieszkania. To z całą pewnością interesujący segment inwestycyjny, na którym może działać wiele podmiotów.

Apartamenty hotelowe zamiast akademika

Choć spółka CFI, przy swoich planach inwestycyjnych w segment mieszkaniowy, nie brała pod uwagę zakupu nieruchomości w celu sprzedaży mieszkań jako formy inwestycyjnej, to obecnie - niejako w odpowiedzi na to zapotrzebowanie - planuje zmianę dokumentacji projektowej nieruchomości mieszkaniowej w Łodzi przy ul. Kopernika 55, gdzie realizowany był projekt budowy „Akademika Copernicus” z 392 pokojami, salami konferencyjno-dydaktycznymi, restauracją, lokalami użytkowymi oraz parkingiem podziemnym, a gdzie łączna powierzchnia całkowita jedenastokondygnacyjnego kompleksu wynosi ponad 24 tys. mkw.

- Zgodnie z koncepcją dotyczącą tego obiektu, spółka myśli o zrealizowaniu inwestycji polegającej na budowie apartamentów hotelowych w pełni umeblowanych o powierzchni od 20 do 36 mkw. przeznaczonych na sprzedaż, w tym z opcją aparthotelu tj. z możliwością oddania przez nabywców lokali hotelowych w ich zarządzanie spółce, oferowaną potencjalnym inwestorom, którzy zdecydują się na nabycie takich apartamentów – mówi Michał Kawczyński.

CFI Hotels Group wśród priorytetów

Mimo zmiany strategii, CFI będzie rozwijać podstawowy, póki co, segment prowadzonej działalności – usług hotelarsko-konferencyjnych.

- CFI aktualnie realizuje inwestycje hotelowe w posiadanych własnych obiektach na Śląsku, we Wrocławiu, Gdańsku oraz Łodzi. Działania te również stanowią odpowiedź na obserwowany przez spółkę dość dynamiczny rozwój rynku usług hotelowych w okresie najbliższych kilku lat nie powinien znacząco spowolnić – przekonuje wiceprezes zarządu CFI Holding S.A. - Tym bardziej, iż z roku na rok rośnie zarówno turystyka indywidualna, grupowa jak i sprzedaż usług dla firm. Od dłuższego czasu obserwujemy również wzrost ilości imprez oraz szkoleń firmowych, co utwierdza nas w przekonaniu o celowości rozwoju sieci obiektów hotelowych CFI Hotels Group, o czym mogą dodatkowo świadczyć wszystkie wyniki finansowe Grupy CFI Holding S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA