PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele wychodzą z niszy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 cze 2016 08:00

Hotele wychodzą z niszy Lukas Hochedlinger Managing Director Germany, Austria & CEE w firmie Christie&Co

Rosnące wyniki segmentu hotelarskiego w całej Europie, a w szczególności na centralnej części kontynentu powodują, że inwestorzy coraz częściej spoglądają na takie obiekty jako dobrą klasę aktywów - ocenia w rozmowie z Propertynews.pl Lukas Hochedlinger z Christie&Co.

REKLAMA

- W Polsce oraz w innych krajach Europy Centralnej hotele jako klasa aktywów, nabierają na znaczeniu - tłumaczy Lukas Hochedlinger Managing Director Germany, Austria & CEE w firmie Christie&Co.

Jak dodaje, hotele wychodzą z kategorii produktów niszowych. - Hotele zmieniają się z produktu niszowego na jeden z głównych obszarów działalności deweloperów i inwestorów. Rośnie międzynarodowy i krajowy popyt. Wciąż wzrasta np. wskaźnik frekwencji, wskaźnik RevPar. Dzieje się to w całej Europie, ale w Polsce dynamika jest wyższa niż na zachodzie - dodaje Hochedlinger.

Rosnące wyniki czynią hotele coraz to bardziej atrakcyjnymi aktywami dla inwestorów. - Widzimy zainteresowanie hotelami zlokalizowanymi w głównych miastach Polski, jak Warszawa i Kraków, ale również w mniejszych lokalizacjach, jak Wrocław, Gdańsk czy Katowice- dodaje.

Przyczyną duże zainteresowania polskimi budynkami jest również brak interesujących aktywów dostępnych na nabycia np. w Niemczech. - Dlatego fundusze, nie tylko pochodzące z Niemiec, ale również z Wielkiej Brytanii, Francji czy USA, szukają hoteli w Polsce - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA