PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele: Za niższymi temperaturami idą niższe ceny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lis 2015 16:44

Hotele: Za niższymi temperaturami idą niższe ceny fot. trivago.pl

Wyszukiwarka hoteli trivago.pl sprawdziła ceny w europejskich miastach w listopadzie – okazuje się, że w większości miast ceny w tym miesiącu spadają. Gdzie zanotowano największą obniżkę cen, a gdzie najmniejszą?

REKLAMA

Miasta w Polsce: Największy spadek cen zanotowano w Krakowie

W polskich miastach ceny w listopadzie również spadają. Analizując średnie ceny za nocleg w październiku i listopadzie obniżenie cen zauważamy w Krakowie (-24 proc.), zarówno w Warszawie, jak i Sopocie o 14 proc., we Wrocławiu o 13 proc., natomiast w Gdańsku i Poznaniu po 9 proc.

W znanych kierunkach górskich natomiast widoczny jest wzrost cen z miesiąca do miesiąca; w Zakopanem o 6 proc., w Karpaczu o 4 proc., natomiast w Bukowinie Tatrzańskiej  o 2 proc. W Wiśle (-2 proc.), Poroninie (-2 proc.) i Polanicy Zdrój (-3 proc.) – tutaj ceny za nocleg w górach spadły.

Europejskie miasta: Największy spadek cen zanotowany w Wenecji

Z przeanalizowanych przez trivago.pl miast ceny za nocleg w hotelach najbardziej spadły w Wenecji – słynnym mieście na wodzie, gdzie średnia cena za nocleg z października do listopada obniżyła się o 44 proc. Pozostając przy Włoszech, w Rzymie natomiast, którego częstym celem turystów jest zwiedzanie Placu św. Piotra, ceny spadły o 30 proc., w Mediolanie o 21 proc.

Spadek cen zanotowano również w europejskich metropoliach, w Moskwie cena z miesiąca do miesiąca obniżyła się o 11 proc., w Londynie o 9 proc., w Berlinie o 14 proc., a w Paryżu o 13 proc.

Wybierając nocleg w Pradze – jednym z najpopularniejszych, jesiennych kierunków Polaków – według danych wyszukiwarki hoteli trivago.pl – zapłacimy o 27 proc. mniej niż w październiku.

Pełne antycznych zabytków Ateny również przyciągają cenami w listopadzie, gdzie cena z miesiąca do miesiąca spadła o 20 proc. W Barcelonie średnio przenocujemy taniej o 32 proc., natomiast w Madrycie średnia cena spadła o 20 proc.  

Z przeanalizowanych europejskich miast najmniejszy spadek ceny zauważamy w Hamburgu (-6 proc.) i Dublinie (-8 proc.).

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA