PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele zyskują w oczach inwestorów

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 cze 2015 14:24

Hotele w regionie Europy Środkowo-Wschodniej to coraz bardziej interesująca klasa aktywów, którą zaczynają odkrywać inwestorzy instytucjonalni. Kluczem do większej liczby transakcji są rodzaj i czas trwania umowy z sieciami hotelowymi – uważa uważa Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Grupy Warimpex.

REKLAMA

- Musimy zastanowić się nad tym, jak prowadzone są hotele w regionie CEE. W Niemczech czy Austrii mamy do czynienia z umowami dzierżawy, tak jak na rynku biurowym. W Europie Środkowo-Wschodniej ten system nie spotkał się z zainteresowaniem sieci hotelowych, ponieważ widzieli w nim wiele zagrożeń – wyjaśnia szef Warimpeksu.

Podkreśla jednak, że większość inwestorów wierzy w rynek hotelarski i jest przekonanych, że gdy rynek dojrzeje, chętni na umowę dzierżawy znajdą się bez problemu.

- Obecnie hotelami w regionie CEE interesują się otwarte fundusze niemieckie. Jest kilka dużych firm, które specjalizują się właśnie w tym segmencie. Na coraz większą skalę zaczyna się to dziać w Polsce – mówi Franz Jurkowitsch.

Warimpex zainwestował w Polsce w warszawski hotel Intercontinental. Potem zrealizował szereg kolejnych transakcji. To pokazuje, że hotele są istotną klasą aktywów inwestycyjnych w regionie. - Jeśli firma eksploatująca hotel dobrze działa, mówimy o przychodach na poziomie 4 proc. Co więcej, ryzyko inwestowania na rynku hoteli jest o wiele niższe niż w sektorze magazynowym. Warunkiem są jednak umowy dłuższe niż na 15 lat, co w regionie CEE jest na razie dość rzadkie. W miarę jak rynek będzie dojrzewał, takich kontraktów będzie jednak więcej – podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA