PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele zyskują w oczach inwestorów

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 cze 2015 14:24

Hotele w regionie Europy Środkowo-Wschodniej to coraz bardziej interesująca klasa aktywów, którą zaczynają odkrywać inwestorzy instytucjonalni. Kluczem do większej liczby transakcji są rodzaj i czas trwania umowy z sieciami hotelowymi – uważa uważa Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Grupy Warimpex.

REKLAMA

- Musimy zastanowić się nad tym, jak prowadzone są hotele w regionie CEE. W Niemczech czy Austrii mamy do czynienia z umowami dzierżawy, tak jak na rynku biurowym. W Europie Środkowo-Wschodniej ten system nie spotkał się z zainteresowaniem sieci hotelowych, ponieważ widzieli w nim wiele zagrożeń – wyjaśnia szef Warimpeksu.

Podkreśla jednak, że większość inwestorów wierzy w rynek hotelarski i jest przekonanych, że gdy rynek dojrzeje, chętni na umowę dzierżawy znajdą się bez problemu.

- Obecnie hotelami w regionie CEE interesują się otwarte fundusze niemieckie. Jest kilka dużych firm, które specjalizują się właśnie w tym segmencie. Na coraz większą skalę zaczyna się to dziać w Polsce – mówi Franz Jurkowitsch.

Warimpex zainwestował w Polsce w warszawski hotel Intercontinental. Potem zrealizował szereg kolejnych transakcji. To pokazuje, że hotele są istotną klasą aktywów inwestycyjnych w regionie. - Jeśli firma eksploatująca hotel dobrze działa, mówimy o przychodach na poziomie 4 proc. Co więcej, ryzyko inwestowania na rynku hoteli jest o wiele niższe niż w sektorze magazynowym. Warunkiem są jednak umowy dłuższe niż na 15 lat, co w regionie CEE jest na razie dość rzadkie. W miarę jak rynek będzie dojrzewał, takich kontraktów będzie jednak więcej – podsumowuje.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA