PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotelowa spółka zainteresowana prowadzeniem Term Warmińskich

  • Autor: PAP
  • 12 maj 2015 18:54

Hotelowa spółka zainteresowana prowadzeniem Term Warmińskich Termy Warmińskie, fot. Starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim

Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe "Zamek- Ryn" jako jedyne złożyło ofertę na prowadzenie "Term Warmińskich". Starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim, które buduje obiekt, przystąpi teraz z oferentem do negocjacji.

REKLAMA

Starosta powiatowy z Lidzbarka Warmińskiego Jan Harhaj poinformował PAP, że Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe "Zamek-Ryn" Sp. z o.o. jako jedyne złożyło wniosek o zawarcie umowy koncesji na usługi świadczone w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z wykorzystaniem infrastruktury Term Warmińskich. We wtorek starostwo zapoznało się z tym wnioskiem i jak przyznał Harhaj, był to jedyny wniosek, jaki w tej sprawie wpłynął.

"Wiadomo, że lepiej by dla nas było, gdyby zainteresowane prowadzeniem Term Warmińskich były dwie czy trzy firmy. Ale że jest, jak jest przystąpimy teraz do negocjacji z zainteresowanym podmiotem" - powiedział Harhaj.

Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe "Zamek - Ryn" Sp. z o.o należy do Grupy Anders, która na Warmii i Mazurach dysponuje w sumie 4 hotelami (w tym luksusowym hotelem właśnie w Lidzbarku Warmińskim), osadą regionalną, 2 restauracjami, agencją eventową i biurem podróży. Jak podaje na swojej stronie internetowej Grupa łącznie jest to ponad 1200 miejsc noclegowych, 2000 miejsc gastronomicznych i 7000 miejsc konferencyjnych.

Harhaj przyznał PAP, że w imieniu Mazurskiego Centrum Kongresowo-Wypoczynkowego "Zamek - Ryn" wniosek o zawarcie umowy podpisał prezes zarządu Andrzej Dowgiałło. We wtorek PAP nie udało się z nim skontaktować.

Starosta lidzbarski poinformował PAP, że w jego ocenie negocjacje z oferentem potrwają ok. miesiąca. Harhaj nie potrafił powiedzieć, w jakiej wysokości czynsz dzierżawny chce otrzymywać starostwo.

"Wiadomo, że chcemy na termach zarabiać ale nie wiemy, jak potoczą się negocjacje. Może się okazać, że koszt utrzymania obiektu będzie tak duży, że zarabiać nie będziemy, taką ewentualność też bierzemy pod uwagę. Ale na razie jest za wcześnie na takie oceny, wszystko okaże się po negocjacjach" - powiedział Harhaj.

Termy Warmińskie, których koszt budowy szacowany jest na ponad 93 mln zł to jedna z najdroższych unijnych inwestycji na Warmii i Mazurach. Prace nad kompleksem basenów zasilanych wodą termalną i powiązanych z nimi obiektów turystycznych (np. domków wypoczynkowych czy sal konferencyjnych, kortów tenisowych, ścianki wspinaczkowej itp.) trwają od 2012 roku i już w ubiegłym roku miały być zakończone.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA