PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotelowy gracz idzie po pieniądze na giełdę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 kwi 2015 11:03

Hotelowy gracz idzie po pieniądze na giełdę Nosalowy Dwór

Właściciel luksusowych hoteli w polskich górach chce być notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka planuje debiut poprzez odwrotne przejęcie firmy Advadis, która znajduje się w upadłości układowej.

REKLAMA

Invest Nosalowy Dwór to spółka kontrolowana przez rodzinę Państwa Gaczorków, którzy są właścicielami hoteli Nosalowy Dwór, Marilor oraz Salamander w Zakopanem. To luksusowe obiekty noclegowe oraz hotele typu condo, czyli budowane przez rodzinę Państwa Gaczorków i sprzedawane klientom z gwarancją wynajmu. Łącznie w obiektach tych znajduje się kilkaset pokoi i apartamentów. Przychody grupy Nosalowy Dwór w 2014 roku wyniosły 100 mln zł.

W marcu Invest Nosalowy Dwór i notowana na GPW spółka Advadis, która znajduje się w upadłości układowej, podpisały list intencyjny o współpracy. Dotyczy on emisji akcji dla hotelowej firmy, która po jej objęciu stałaby się kluczowym inwestorem w Advadis.

– Jesteśmy zainteresowani wejściem poprzez Advadis na Giełdę Papierów Wartościowych. Giełda jest dobrym miejscem do realizacji zamierzeń naszej Grupy. Zgodnie z zawartym listem intencyjnym będziemy podejmować odpowiednie kroki, aby w przyszłości posiadać co najmniej 51% głosów na walnym zgromadzeniu Advadis. Jednak wykonanie założeń listu intencyjnego uzależniamy od spełnienia kilku warunków, w tym w szczególności od przyjęcia układu z wierzycielami Advadis, oraz pozytywnego wyniku badania due diligence. Po objęciu akcji nowej emisji chcemy zmienić nazwę i profil Advadis na działalność związaną z biznesem hotelowym, czyli budową luksusowych hoteli, ich obsługą oraz inwestycjami typu condo- mówi Jacek Reksa, dyrektor finansowy spółki Invest Nosalowy Dwór Sp. z o.o.

Sąd wyznaczył termin posiedzenia w sprawie zawarcia układu z wierzycielami na 30 kwietnia tego roku.

Od ogłoszenia upadłości układowej w styczniu 2011 r. Advadis stara się regulować zobowiązania i porozumieć się z wierzycielami. Jednym z nich jest bank BGŻ, z którym spółka podpisała ugodę i od dwóch lat spłaca 10,5 mln zł zobowiązań wraz z odsetkami.

– Posiadamy środki na bieżącą działalność spółki z wpływów z wynajmu naszych nieruchomości. W opinii biegłego powołanego przez sąd w przypadku zawarcia układu Advadis ma również możliwość obsługi bieżących zobowiązań. Liczmy na wprowadzenie inwestora do spółki, czyli firmy Invest Nosalowy Dwór – mówi Mirosław Halk, szef rady nadzorczej Advadis.

Niedawno Advadis wygrał w sądzie okręgowym i apelacyjnym w Warszawie sprawę, w której sądy potwierdziły że Bank Pekao SA w 2003 roku niesłusznie uznał Advadis za firmę niewypłacalną. Właśnie ta decyzja spowodowała, że Advadis musiał zakończyć swoją historyczną działalność browarniczą i wyprzedać majątek. Posiadając orzeczenia sądów okręgowego i apelacyjnego Advadis złożył już w sądzie pozew, w którym domaga się od Pekao SA odszkodowania w wysokości ponad 57,4 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA