PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ICE Kraków będzie monitorować rynek MICE w stolicy Małopolski

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 maj 2014 10:50

ICE Kraków będzie monitorować rynek MICE w stolicy Małopolski

W październiku br. rozpoczyna działalność Centrum Kongresowego ICE Kraków - jedno z największych przedsięwzięć na polskim rynku konferencyjnym. Zaoferuje ponad 36 tys. mkw. przestrzeni, w tym salę audytoryjną na 2000 osób oraz wielofunkcyjne foyer przystosowane do organizacji wystaw, stoisk sponsorskich i ekspozycyjnych. Jak powiedziała w rozmowie z propertynews.pl Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków, w placówce prowadzony będzie monitoring wpływu przemysłu grupowego spotkań biznesowych na gospodarkę Krakowa.

REKLAMA

W 2015 roku to właśnie ICE Kraków gościć będzie uczestników międzynarodowej konferencji stowarzyszenia MPI European Meetings and Events Conference.

- Będzie to doskonała okazja zaprezentowania się na rynku przemysłu spotkań. Polska, jako stosunkowo młody kierunek, jest gotowa na przyjęcie tego prestiżowego wydarzenia i doskonale poradzi sobie z jego organizacją. Jestem przekonana, że nasze miasto zachwyci organizatorów i uczestników wydarzenia, a nowoczesny obiekt, jakim jest ICE Krakow, spełni wszystkie ich oczekiwania - mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Otwarcie Centrum Kongresowego ma pobudzić turystykę biznesową miasta. - Od dnia uruchomienia ICE Kraków, razem z Krakow Convention Bureau, będziemy monitorować wpływ przemysłu grupowego spotkań biznesowych na gospodarkę Krakowa. Będzie to kontynuacja projektu realizowanego od 2012 roku do września 2014 roku, którego zadaniem jest analiza i ocena impaktu ekonomicznego. Projekt realizowany jest w ramach Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, poprzez wzajemną wymianę dobrych praktyk i know-how, służącą promowaniu, tworzeniu i wzmacnianiu partnerstwa pomiędzy polskimi Jednostkami Samorządu Terytorialnego (Urząd Miasta Krakowa) i instytucjami (Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Krakowskie Biuro Festiwalowe) a szwajcarskimi podmiotami (Institute of Tourism) - wyjaśnia Izabela Helbin, dyrektor KBF.

Plan konferencyjny obiektu, jeszcze przed jego inauguracją, powoli się zapełnia. Na blisko 70 dni, podczas których jego operatorem będzie Krakowskie Biuro Festiwalowe, zajętych jest już 60, a w nadchodzącym 2015 roku jest zarezerwowanych już ponad 150 terminów.

Zarządcy obiektu nie obawiają się też o jego przyszłość. Jak zapewnia Izabela Helbin, biznesplan Centrum Kongresowego ICE zakłada, że obiekt zacznie zarabiać na swoje utrzymanie po piątym roku działalności.

- Już teraz serdecznie zapraszam na dwa koncerty inaugurujące działalność prestiżowego obiektu. 16. i 17. października 2014 r. w nowoczesnym, wielofunkcyjnym centrum kongresowym, zabrzmi specjalny projekt, dzieło wokalno-instrumentalne, przygotowane na zamówienie miasta przez jednego z najznakomitszych kompozytorów - Zbigniewa Preisnera - dodaje Izabela Helbin, dyrektor KBF.

Operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA