PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Immobile negocjuje włączenie do sieci Focus nowych hoteli. Na pierwszy ogień pójdzie Ideal

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 lip 2011 11:41

Immobile negocjuje włączenie do sieci Focus nowych hoteli. Na pierwszy ogień pójdzie Ideal

Spółka Immobile, która rozwija w Polsce sieć dwu- i trzygwiazdkowych hoteli Focus, prowadzi rozmowy z deweloperami i właścicielami hoteli na temat współpracy i przejęcia ich obiektów w zarządzanie. Wśród nich jest Investon Sp. z o.o., właściciel hoteli Ideal w Pruszkowie i Świebodzinie. - Prowadzimy zaawansowane negocjacje w sprawie dzierżawy ich hoteli. Nie podpisaliśmy jeszcze umowy. Przewidujemy, że nastąpi to w ciągu najbliższych tygodni - powiedział nam Piotr Fortuna, dyrektor ds. rozwoju w spółce Immobile.

REKLAMA

Jeśli dojdzie do współpracy, marka Ideal zniknie z rynku. - Investon planuje zakończyć swoją działalność na hotelarskim rynku - podsumował prezes spółki Investon Sp. z o.o., Dariusz Futoma.

Wycofanie się Investonu z rynku hotelarskiego to m.in. efekt włączenia firmy Tonagro (w ramach której działa Investon), specjalizującej się w przygotowaniu i sprzedaży nieruchomości komercyjnych, do Polskiego Holdingu Nieruchomości w kwietniu br. 

Immobile szuka już personelu do hoteli w Pruszkowie i Świebodzinie, ogłaszając się na jednym z hotelarskich portali rekrutacyjnych.

Ale to nie ostatnie słowo właściciela sieci Focus w sprawie przejęcia w zarządzanie istniejących hoteli. Firma prowadzi też rozmowy z innymi podmiotami. - Negocjujemy z kilkoma deweloperami. Chodzi o hotele już działające bądź planowane - dodaje Piotr Fortuna i zastrzega, że szczegóły są na razie tajemnicą handlową.

Sieć hoteli Focus ma obecnie cztery hotele: w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku i Szczecinie. Firma rozwija się trójtorowo. Buduje własne hotele, działa jako operator obejmując hotele innych właścicieli w dzierżawę (np. hotel Focus w Gdańsku) bądź oferuje franczyzę.

Spółka Investon została powołana w celu stworzenia i zarządzania siecią hoteli na terenie Polski. Pierwotna koncepcja zakładała budowę sieci hoteli ekonomiczno-tranzytowych przy skrzyżowaniach głównych szlaków komunikacyjnych biegnących przez Polskę.

Pierwszy hotel Ideal powstał w 2003 roku w Świebodzinie (woj. lubuskie), przy skrzyżowaniu tras A2 i A3, łączących Moskwę z Berlinem i Skandynawię z południem Europy. Otwarcie drugiego hotelu - w Pruszkowie pod Warszawą - nastąpiło w 2004 roku. Hotel w Świebodzinie oferuje 34 pokoje, a w Pruszkowie - 64 pokoje.

W skład holdingu nieruchomościowego weszło siedem spółek Skarbu Państwa: Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami AGRO, Dipservice, COBO, Składnica Księgarska, Kaskada, AGRO oraz Intraco.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA