PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

InterContinental sprzedany. Warimpex i UBM biorą ponad 100 mln euro

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 paź 2012 22:41

InterContinental sprzedany. Warimpex i UBM biorą ponad 100 mln euro

Na rynku inwestycyjnym w sektorze nieruchomości hotelowych w Polsce padł rekord. Spółki Warimpex i UBM sprzedały warszawski hotel InterContinental otwartemu funduszowi nieruchomości niemieckiej grupy DekaBank - WestInvest InterSelect. Wartość transakcji, która może jeszcze wzrosnąć w zależności od efektów działalności hotelu, przekracza 100 mln euro, przewyższając tym samym znacznie wartość bilansową.

REKLAMA

Umowa sprzedaży zostanie zrealizowana po spełnieniu warunków typowych dla tego rodzaju transakcji nieruchomościowych w Polsce. Jej ostateczne zamknięcie oczekiwane jest na koniec 2012 roku.

Warimpex i UBM będą wynajmować hotel w zamian za stały czynsz dzierżawny i będą go w dalszym ciągu prowadzić pod marką InterContinental do 2027 roku - poinformowała spółka.

O podpisaniu wstępnego porozumienia dotyczącego planowanej sprzedaży 50 proc. udziałów w Hotelu InterContinental w Warszawie Warimpex poinformował w kwietniu. Spółka podała wówczas, że wartość planowanej sprzedaży przewyższa wartość bilansową, a transakcja będzie miała bardzo pozytywny wpływ na wynik i płynność spółki za rok 2012.

To kolejna nieruchomość hotelowa sprzedana przez Warimpex. Pod koniec 2011 roku Warimpex podpisał ze Starwood Capital Group umowę sprzedaży 50 proc. udziałów w projekcie rozwojowym hoteli ekonomicznych w Europie Środkowej na rzecz posiadacza pozostałych 50 proc. udziałów. Chodziło o będące w budowie hotele Campanile oraz Premiere Classe we Wrocławiu oraz szereg nieruchomości gruntowych.

W połowie ub.r. Warimpex sprzedał zaś 100 proc. swoich udziałów w warszawskim Hotelu Jan III Sobieski wraz z przyległym biurowcem o powierzchni 6 tys. mkw. Nabywcą była norweska spółka inwestycyjna Wenaasgruppen. Wartość transakcji wyniosła ponad 50 mln euro, będąc jedną z największych do tej pory na polskim rynku hoteli.

Pięciogwiazdkowy hotel InterContinental mieści się w samym centrum Warszawy. Oferuje 326 pokoi gościnnych oraz 75 luksusowo wyposażonych apartamentów mieszkalnych Residence Suites z aneksem kuchennym, przeznaczonych dla gości planujacych dłuższy pobyt. Jedną z największych atrakcji hotelu jest Riverview Wellness Centre mieszczące się na 43. i 44. piętrze.

Przy transakcji doradzały firmy konsultingowe TPA Horwath i Horwath HTL. W poprzednich latach eksperci ci doradzali Deka Immobilien również przy transakcjach dotyczących m.in. hotelu andel's, kupna Centrum Handlowego Forum w Gliwicach oraz budynków biurowych i wielofunkcyjnych, w tym Atrium City, Grzybowska Park, North Gate, Mokotowska Square w Warszawie, a także Bema Plaza we Wrocławiu.  

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG, Wiedeń, jest spółką zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, głównie skupioną na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Na koniec marca 2012 roku w portfolio Warimpeksu znajdowało się 21 hoteli oraz pięć biurowców zlokalizowanych w ośmiu krajach: Rosji, Polsce, Czechach, Niemczech, Francji, Austrii, Rumunii i na Węgrzech.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA