PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interferie: 8,2 mln zł przychodów w I kwartale

  • Autor: Interferie
  • 22 kwi 2011 06:32

Interferie: 8,2 mln zł przychodów w I kwartale

8 245 tys. zł przychódów odnotowała w I kw. 2011 roku spółka Interferie SA. Rok temu było to 7 371 tys. zł - podała firma w komunikacie. Zysk z działalności operacyjnej sięgnął 25 tys. zł wobec straty w I kw. 2010 w wysokości 662 tys. zł.

REKLAMA

"Na wyniki spółki w II kw. 2011 będą miały wpływ m.in. czynniki charakterystyczne dla branży turystycznej, jednakże ich ewentualny, negatywny wpływ na spółkę będzie ograniczony z uwagi na postępującą specjalizację w kierunku pobytów sanatoryjno-leczniczych" - czytamy w raporcie.

- Zanotowaliśmy także wzrost, jeśli chodzi o frekwencję w naszych ośrodkach, wzrosła bowiem o ponad 6 punktów procentowych i wyniosła 55,29 proc. - mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki. - Było to wynikiem zarówno szybszej kontraktacji usług w ośrodku Argentyt, jak i działalności Chalkozynu, który rok temu był wyłączony na kilka tygodni. Co ciekawe, obserwujemy również większą liczbę gości w nadmorskich obiektach. Coraz więcej polskich emerytów i rencistów dzięki możliwości skorzystania z promocyjnych pakietów decyduje się na wypoczynek i rehabilitację w ośrodkach Interferii i to właśnie w tym niskim sezonie - wyjaśnia.

Stosowane upusty wpłynęły na niższy wskaźnik ADR, czyli średniej ceny za sprzedany pokój, niższej o 4 zł. Wzrósł za to RevPAR, czyli średni przychód z jednego pokoju, o około 7 zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA