PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interferie: 8,2 mln zł przychodów w I kwartale

  • Autor: Interferie
  • 22 kwi 2011 06:32

Interferie: 8,2 mln zł przychodów w I kwartale

8 245 tys. zł przychódów odnotowała w I kw. 2011 roku spółka Interferie SA. Rok temu było to 7 371 tys. zł - podała firma w komunikacie. Zysk z działalności operacyjnej sięgnął 25 tys. zł wobec straty w I kw. 2010 w wysokości 662 tys. zł.

REKLAMA

"Na wyniki spółki w II kw. 2011 będą miały wpływ m.in. czynniki charakterystyczne dla branży turystycznej, jednakże ich ewentualny, negatywny wpływ na spółkę będzie ograniczony z uwagi na postępującą specjalizację w kierunku pobytów sanatoryjno-leczniczych" - czytamy w raporcie.

- Zanotowaliśmy także wzrost, jeśli chodzi o frekwencję w naszych ośrodkach, wzrosła bowiem o ponad 6 punktów procentowych i wyniosła 55,29 proc. - mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki. - Było to wynikiem zarówno szybszej kontraktacji usług w ośrodku Argentyt, jak i działalności Chalkozynu, który rok temu był wyłączony na kilka tygodni. Co ciekawe, obserwujemy również większą liczbę gości w nadmorskich obiektach. Coraz więcej polskich emerytów i rencistów dzięki możliwości skorzystania z promocyjnych pakietów decyduje się na wypoczynek i rehabilitację w ośrodkach Interferii i to właśnie w tym niskim sezonie - wyjaśnia.

Stosowane upusty wpłynęły na niższy wskaźnik ADR, czyli średniej ceny za sprzedany pokój, niższej o 4 zł. Wzrósł za to RevPAR, czyli średni przychód z jednego pokoju, o około 7 zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA