PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interferie na dużym plusie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 paź 2015 14:29

Interferie na dużym plusie Hotel w Szklarskiej Porębie, własność Interferie

Firma Interferie od początku tego roku podwoiła zyski w stosunku do podobnego okresu 2014 roku. Jednocześnie spółka zanotowała rekordowe przychody ze sprzedaży.

REKLAMA

Spółka za III kwartały 2015 r. wypracowała zysk netto na poziomie 6 mln złotych– co daje wynik lepszy o prawie 3 mln złotych niż w tym samym okresie 2014 r. Ponadto, Spółka odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży, osiągając 35 mln złotych w porównaniu do 31 mln złotych uzyskanych w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Zarząd Interferie szacuje, że również IV kwartał br. przyniesie równie dobre wyniki finansowe.

Rekordowe wyniki Interferie za trzy kwartały 2015 r. to nie tylko efekt bardzo dobrego sezonu wakacyjnego, ale również przyjętej strategii biznesowej opartej na restrukturyzacji kosztów oraz strategii sprzedażowej. Dzięki temu spółka może się pochwalić zyskiem ze sprzedaży wyższym o prawie 3 mln złotych w porównaniu z III kwartałem 2014 r, a średnia frekwencja w ośrodkach Interferie była wyższa niż w roku ubiegłym. Zarząd Interferie prognozuje, że także kolejne miesiące będą bardzo pomyślne dla spółki.

- Tak dobre wyniki dowodzą, że obraliśmy słuszny kierunek dla Interferie. To również efekt wypracowania nowych sposobów dotarcia do klientów z ofertą spółki. Wdrożyliśmy nowe promocyjne pakiety, dynamicznie zarządzamy cenami oferowanych usług. Podjęliśmy także współpracę z dużymi podmiotami w zakresie organizacji szkoleń. Sprzyjająca w okresie letnim aura niewątpliwie miała pozytywny wpływ na całą branżę, a dodatkowym czynnikiem zwiększającym zainteresowanie ofertą krajową była niestabilna sytuacja polityczna w Tunezji, Egipcie, Turcji oraz Grecji – w krajach dotychczas tak licznie odwiedzanych przez Polaków – mówi Jan Koman, prezes zarządu Interferie.

Zarząd spółki przewiduje, że ostatni kwartał 2015 r. również będzie udany, chociażby z uwagi na okres świąteczno-noworoczny, kiedy to wyjazdy do ośrodków górskich czy nadmorskich stają się w polskim społeczeństwie coraz popularniejsze. 

- Chcemy utrzymać ten wzrostowy trend. Dlatego też stale podnosimy standard naszych ośrodków. W ramach rewitalizacji obiektów, zmodernizowaliśmy już pokoje w Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie, jak również sale konferencyjne, pokój zabaw dla dzieci, sport room oraz VIP room. Planowane jest także przeprowadzenie rewitalizacji pokoi i powierzchni wspólnych w Interferie Aquapark Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju, a także rozbudowa bazy zabiegowej w Interferie Cechsztyn w Ustroniu Morskim – dodaje Jan Koman.

Od początku roku do końca września Interferie zanotowało wskaźnik RevPAR na poziomie 149,74 złotych. Przed rokiem było to 129,79 złotych. W samym III kwartale wyniósł on odpowiednio 181,7 zł dla tego i 165,2 dla ubiegłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA