PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interferie polepsza wyniki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lis 2013 19:38

Interferie polepsza wyniki

Pomimo prowadzonych licznych prac remontowo - modernizacyjnych spółka zamknęła okres pierwszych 9 miesięcy roku zyskiem w wysokości 2,97 mln złotych. Natomiast przychody ze sprzedaży za okres dziewięciu miesięcy br. wyniosły ponad 31,1 mln zł, w porównaniu do 29,7 mln złotych, jakie spółka uzyskała analogicznym okresie 2012 roku.

REKLAMA

- Pomimo trudnej ogólnej sytuacji gospodarczej oraz podejmowanych rozlicznych inwestycji, Spółce Interferie udało się utrzymać stabilność finansową. Kontynuując przyjętą strategię z ubiegłego roku, w ostatnich trzech kwartałach koncentrowaliśmy się na dalszym umacnianiu pozycji rynkowej, między innymi poprzez podnoszenie standardu naszej bazy hotelowej oraz rozwijaniu infrastruktury turystycznej, przy jednoczesnej dbałości o pomnażanie wartości Spółki i wypracowywaniu coraz lepszych wyników finansowych - komentuje Robert Węglarz, prezes zarządu Interferie.

- Naszym zdecydowanym sukcesem jest również umacnianie brandu na bardzo konkurencyjnym rynku usług hotelarskich. Dzisiaj, dzięki obecności naszych ośrodków zarówno w górach, jak i nad morzem, marka Interferie rozpoznawalna jest w całej Polsce - dodaje Węglarz.

Istotnie - w porównaniu do analogicznych trzech kwartałów 2012 roku - poprawiły się wskaźniki ADR (średnia stawka za pokój) i RevPar (średni przychód z jednego pokoju). Średnia stawka za pokój (ADR) wzrosła ze 172,46 zł do 190,36 zł. Natomiast średni przychód z jednego pokoju (RevPar) wzrósł ze 107,68 złotych do aż 126,38 złotych.

Wzrosło również wykorzystanie pokoi oraz miejsc noclegowych. Procent wykorzystania pokoi w trzech kwartałach 2013 roku to 66,39 proc., co oznacza wzrost o prawie o 4 procent do analogicznego okresu ubiegłego roku, zaś wykorzystanie miejsc noclegowych wzrosło o prawie 3 proc. do poziomu 65,28 proc.

- Konsekwentnie propagujemy aktywność sportową i zdrowy styl życia, a co za tym idzie budujemy wizerunek naszych ośrodków, w których odpowiednią infrastrukturą zapewniamy miejsce zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i amatorom sportu oraz całym rodzinom z dziećmi, którzy chętnie skorzystają z basenu, sal aerobowych, jak i z atrakcji turystycznych danego regionu. Zachęcamy naszych gości do zdrowego wypoczynku, profilaktyki i turystyki zdrowotnej - nasze ośrodki gwarantują taką formę pobytów - dodaje Robert Węglarz.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA