PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interferie wraca do gry

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 mar 2016 09:53

Interferie wraca do gry Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Fot. Interferie

Wysoki zysk w 2015 roku, udane refinansowanie zadłużenia i nowe inwestycje. Interferie ogłasza ambitne plany na najbliższe miesiące.

REKLAMA

Zysk w 2015 roku osiągnął poziom 5,7 mln zł, a przychody ze sprzedaży są o 5 mln zł wyższe niż w ubiegłym roku. To dopiero początek realizacji długoterminowej strategii rozwoju spółki.

Interferie zarządza siecią ośmiu hoteli, do których należą m.in. Interferie Medical SPA w Świnoujściu, Interferie Argentyt w Dąbkach, czy Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.

Spółka może się również pochwalić wysoką frekwencją w swoich ośrodkach, która wyniosła średnio 70 proc. (w 2014 r. 63 proc). Wskaźnik ADR wzrósł w porównaniu do roku ubiegłego z 204 zł do 209 zł. Ponadto, wyższy od ubiegłorocznego jest również wskaźnik RevPar, który w 2014 r. kształtował się na poziomie 128 zł, zaś obecnie sięga już 145 zł.

- Wypracowany przez nas model biznesowy okazał się skuteczny w relacjach z naszymi klientami i partnerami biznesowymi. W efekcie możemy pochwalić się rekordową wielkością sprzedaży, jednocześnie utrzymując wysoki stan wszystkich wskaźników ekonomicznych oraz wskaźników charakterystycznych dla branży turystycznej. Aktywne podejście marketingowe i liczne nowe inicjatywy sprzedażowe wpłynęły na rentowność, a także przyniosły pozytywny skutek w postaci znaczącej liczby nowych klientów - mówi Jan Koman, prezes zarządu Interferie.

Interferie wchodzi aktualnie w dynamiczny okres realizacji strategii rozwoju. Spółka pracuje nad stworzeniem w polskich kurortach sieci hoteli o standardzie trzech i czterech gwiazdek o profilach Medical Spa i Family Medical Spa, a także znacznie rozbudowuje bazę noclegową. Stosowne umowy dotyczące finansowania tych inwestycji zostały podpisane w marcu 2016 r.

Jedną z ważniejszych podejmowanych obecnie przez spółkę inwestycji jest rozbudowa ośrodka Interferie w Dąbkach. Założeniem inwestycyjnym jest stworzenie zespołu sanatoryjno-uzdrowiskowego, w ramach którego powstanie m.in. obiekt z ofertą Fun&Family i elementami oferty medical, w tym przypadku ze specjalizacją w leczeniu chorób dróg oddechowych, astmy oraz alergii wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Grupą docelową tego obiektu, podobnie jak innych, będą zarówno pacjenci ze skierowaniem z NFZ, jaki i klienci pełnopłatni. 

Z kolei w Interferie Chalkozyn w Kołobrzegu w najbliższym czasie Spółka planuje zbliżenie stylu ośrodka do obecnego modelu Interferie Medical spa w Świnoujściu, a także stopniowe rozszerzenie oferty medical o zabiegi specjalistyczne.

- Nasze działania zmierzają do oferowania usług na coraz wyższym poziomie w celu utrzymania pozycji lidera usług hotelarskich i uzdrowiskowych w poszczególnych miejscowościach. Planujemy dalszą przebudowę i rozbudowę dotychczasowych obiektów z myślą o uspójnieniu standardu w każdym z nich. W związku z tym, że rynek hoteli wypoczynkowych jest rozdrobniony, możliwe jest również w przyszłości powiększanie sieci własnej poprzez akwizycję - dodaje Jan Koman.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • anton 2016-03-15 08:58:54
    Przecież to jest spółka KGHM, większość obłożenia robią pracownicy (górnicy), z takim zapleczem nie ma możliwości żeby nie szło....

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA