PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Invesco szykuje nowy mechanizm inwestycyjny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 sty 2015 13:04

Invesco szykuje nowy mechanizm inwestycyjny

Europejski sektor hotelowy nadal dobrze się rozwija w 2014 roku. Invesco Real Estate rozszerza zasięg strategii inwestycyjnych w całym europejskim sektorze hotelowym. Jak informują przedstawiciele firmy, w planach jest stworzenie nowego mechanizmu inwestycyjnego.

REKLAMA

Inwestorzy instytucjonalni nadal są przywiązani do ogólnoeuropejskiego sektora hotelowego ze względu na jego solidne wyniki i zorientowane na dochód cechy. Jest to jeden z wniosków, które firma Invesco Real Estate - globalny zarządca inwestycji na rynku nieruchomości opublikowała ostatnio w swoim raporcie na temat prognozy dotyczącej rynku europejskiego za drugą połowę 2014 roku. Wzmania to ponadto duża działalność IRE w zakresie transakcji, kształtująca się na poziomie 500 mln EUR w tym sektorze w 2014 roku i prowadzona przez jej dedykowany zespół hotelowy.

Najważniejsze transakcje IRE w 2014 roku obejmują:

Pakiet mniejszościowy w wysokości 23 proc. w zamian za kapitał na rozwój działalności w platformie hosteli Generator (Generator) w ramach drugiej strategii oportunistycznej Invesco. Platforma Generator dysponuje obecnie hotelami zlokalizowanymi w Niemczech, Irlandii, Hiszpanii, Francji, we Włoszech i w Danii oraz planuje dalszą ekspansję w Europie i USA. Była to pierwsza inwestycja w ramach strategii, która koncentruje się na inwestycjach związanych z nieruchomościami zarówno w USA jak i w Europie, i jest zarządzana wspólnie przez firmy Invesco Real Estate, WL Ross & Co oraz Invesco Fixed Income.

Firma IRE nabyła 4-gwiazdkowy hotel Mercure Terminus Nord - charakterystyczny obiekt, znajdujący się w strategicznej lokalizacji naprzeciwko stacji Gerde du Nord/Eurostar, objęty umową franczyzy z firmą Accor i obsługiwany na podstawie umowy o zarządzanie z firmą Paris Inn - wiodącym, lokalnym operatorem o solidnej historii w Paryżu. To nabycie zostało zrealizowane w imieniu indywidualnego klienta azjatyckiego i ma znaczny potencjał wzrostu dzięki poprawie pozycji hotelu w celu pełnego wykorzystania potencjału tego aktywa zgodnie z jego przekształcającą się mikrolokalizacją.

Firma IRE zawarła transakcje dotyczące sześciu hoteli dla nowego brytyjskiego klienta instytucjonalnego, zainteresowanego inwestycjami w zlokalizowane w całej Europie, zorientowane na dochód aktywa objęte długoterminowymi umowami najmu. Transakcje polegały przede wszystkim na nabyciu w marcu portfela czterech hoteli InterCity ze średniego segmentu rynku, zlokalizowanych w całych Niemczech i objętych 30-letnimi umowami najmu hybrydowego z firmą Steigenberger Hotels AG - europejską spółką hotelową.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA