PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestorzy wierzą w hotelarski potencjał Polski Północnej. Mają wielkie plany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 mar 2012 10:15

Inwestorzy wierzą w hotelarski potencjał Polski Północnej. Mają wielkie plany

Inwestycje związane z poszukiwaniem gazu łupkowego, budowa elektrowni atomowych, rozwój rynku stoczni remontowych, a także infrastruktury drogowej, połączeń lotniczych i kolejowych mogą być kołem zamachowym dla sektora hotelarskiego w Polsce Północnej - uważają uczestnicy Property Forum - Polska Północna.

REKLAMA

- Budowa drogi ekspresowej z Warszawy do Gdańska, rozbudowa Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, a w perspektywie kilku lat zmiana w połączeniach kolejowych będą miały duże znaczenie dla rozwoju rynku hotelarskiego w regionie pomorskim - mówi Janusz Mitulski, partner, Horwath HTL, prelegent konferencji Property Forum - Polska Północna.

Przyszłość w stoczniach
W rynek hotelarski na Pomorzu mocno wierzy Gheorge Martin Cristescu, dyrektor krajowy sprzedaży sieci franczyzowej Best Western. Jednak przyszłość tego sektora, szczególnie w Trójmieście i Szczecinie, upatruje w dobrej koniunkturze na rynku stoczni remontowych. - Rozwój samej turystyki jest ważny dla branży, ale to biznes stoczniowy ma wielki wpływ na wyniki hoteli i poziom nowych inwestycji w tej branży - podkreśla. - Jeśli firmy z sektora stoczni remontowych wygrywają przetargi i podpisują nowe kontrakty, od razu przekłada się to na biznes hotelarski - dodaje.
Gheorge Martin Cristescu przypomina sytuację z 2008 roku, który - jak podkreśla - był jednym z najlepszych dla wielu hoteli w Trójmieście. - Było to związanie właśnie z dobrą koniunkturą na rynku stoczni remontowych - zaznacza.

Do tej pory sieć Best Western nie była obecna na Pomorzu. Ma jednak duże plany w tym regionie. W czasie Property Forum spółka zapowiedziała otwarcie hotelu w Łebie oraz zdradziła, że rozmawia z inwestorami z Gdańska i Szczecina.

Hotelarski potencjał wybrzeża wysoko ocenia też Rafał Abramczyk, dyrektor pionu hotelowego spółki Qualia Development, należącej do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. - Analizy pokazują, że potencjał tej części Polski jest bardzo duży, a my z niego korzystamy. Chcemy otwierać między innymi tanie w eksploatacji hotele, ale dające większe możliwości niż standardowe obiekty tego typu - mówi.

Ale Qualia Development zbuduje na Pomorzu także pięciogwiazdkowy hotel. W sumie zaplanowała w regionie cztery inwestycje m.in. w Gdańsku Jelitkowie i we Władysławowie. Pierwsza ruszy już za trzy miesiące pod marką Golden Tulip.

Hotelowy biznes przy elektrowniach
Myśląc o ekspansji na Pomorzu wielu inwestorów bierze pod uwagę plany budowy elektrowni atomowych i ostrożnie podchodzi do działalności w okolicach lokalizacji wytypowanych przez PGE. Spółka energetyczna podała trzy potencjalne miejsca - Żarnowiec, Choczewo oraz Gąski, choć ta ostatnia, ze względu na protesty, zostanie najprawdopodobniej zdyskwalifikowana.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA