PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestorzy wierzą w hotelarski potencjał Polski Północnej. Mają wielkie plany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 mar 2012 10:15

Inwestorzy wierzą w hotelarski potencjał Polski Północnej. Mają wielkie plany

Inwestycje związane z poszukiwaniem gazu łupkowego, budowa elektrowni atomowych, rozwój rynku stoczni remontowych, a także infrastruktury drogowej, połączeń lotniczych i kolejowych mogą być kołem zamachowym dla sektora hotelarskiego w Polsce Północnej - uważają uczestnicy Property Forum - Polska Północna.

REKLAMA

- Budowa drogi ekspresowej z Warszawy do Gdańska, rozbudowa Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, a w perspektywie kilku lat zmiana w połączeniach kolejowych będą miały duże znaczenie dla rozwoju rynku hotelarskiego w regionie pomorskim - mówi Janusz Mitulski, partner, Horwath HTL, prelegent konferencji Property Forum - Polska Północna.

Przyszłość w stoczniach
W rynek hotelarski na Pomorzu mocno wierzy Gheorge Martin Cristescu, dyrektor krajowy sprzedaży sieci franczyzowej Best Western. Jednak przyszłość tego sektora, szczególnie w Trójmieście i Szczecinie, upatruje w dobrej koniunkturze na rynku stoczni remontowych. - Rozwój samej turystyki jest ważny dla branży, ale to biznes stoczniowy ma wielki wpływ na wyniki hoteli i poziom nowych inwestycji w tej branży - podkreśla. - Jeśli firmy z sektora stoczni remontowych wygrywają przetargi i podpisują nowe kontrakty, od razu przekłada się to na biznes hotelarski - dodaje.
Gheorge Martin Cristescu przypomina sytuację z 2008 roku, który - jak podkreśla - był jednym z najlepszych dla wielu hoteli w Trójmieście. - Było to związanie właśnie z dobrą koniunkturą na rynku stoczni remontowych - zaznacza.

Do tej pory sieć Best Western nie była obecna na Pomorzu. Ma jednak duże plany w tym regionie. W czasie Property Forum spółka zapowiedziała otwarcie hotelu w Łebie oraz zdradziła, że rozmawia z inwestorami z Gdańska i Szczecina.

Hotelarski potencjał wybrzeża wysoko ocenia też Rafał Abramczyk, dyrektor pionu hotelowego spółki Qualia Development, należącej do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. - Analizy pokazują, że potencjał tej części Polski jest bardzo duży, a my z niego korzystamy. Chcemy otwierać między innymi tanie w eksploatacji hotele, ale dające większe możliwości niż standardowe obiekty tego typu - mówi.

Ale Qualia Development zbuduje na Pomorzu także pięciogwiazdkowy hotel. W sumie zaplanowała w regionie cztery inwestycje m.in. w Gdańsku Jelitkowie i we Władysławowie. Pierwsza ruszy już za trzy miesiące pod marką Golden Tulip.

Hotelowy biznes przy elektrowniach
Myśląc o ekspansji na Pomorzu wielu inwestorów bierze pod uwagę plany budowy elektrowni atomowych i ostrożnie podchodzi do działalności w okolicach lokalizacji wytypowanych przez PGE. Spółka energetyczna podała trzy potencjalne miejsca - Żarnowiec, Choczewo oraz Gąski, choć ta ostatnia, ze względu na protesty, zostanie najprawdopodobniej zdyskwalifikowana.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA