PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycja w uzdrowiska może być atrakcyjna nie tylko dla firm z tej branży

  • Autor: Puls Biznesu
  • 28 cze 2012 15:05

Inwestycja w uzdrowiska może być atrakcyjna nie tylko dla firm z tej branży

W latach 2012-13 Ministerstwo Skarbu Państwa planuje sprywatyzować 13 spółek uzdrowiskowych. W celu zachęcenia inwestorów do udziału w transakcjach ministerstwo organizuje tzw. „roadshow" - donosi Puls Biznesu.

REKLAMA

Spotkania z inwestorami trwają od początku czerwca br. Do tej pory odbyły się m.in. w Łodzi, Katowicach i Wrocławiu. Jak informuje Tomasz Lenkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, inwestycja w uzdrowiska może być atrakcyjna nie tylko dla firm z branży, ale także dla inwestorów finansowych jako długofalowy sposób na lokowanie pieniędzy.

Nie są to pierwsze prywatyzacje spółek uzdrowiskowych, jakie prowadzi Ministerstwo Skarbu Państwa. W latach 2008-11 udało się np. sprzedać akcje w 14 uzdrowiskach.

Jak informują "PB" przedstawiciele firm, które przejęły placówki, taka inwestycja może okazać się dobrym rozwiązaniem. Pod kontrolą prywatną uzdrowiska nie tylko są w stanie przetrwać, ale także rozwijać swoją działalność i przynosić zyski. Do placówek, które odniosły sukces, można zaliczyć np. Uzdrowisko Nałęczów czy Zespół Uzdrowisk Kłodzkich.

Podstawową zaletą, jaka dotyczy prywatnych uzdrowisk, jest możliwość podpisywania kontraktów z niepublicznymi placówkami ochrony zdrowia. Dzięki temu możliwe jest np. tworzenie kompleksów specjalistycznych gabinetów lekarskich. Jak twierdzi Tomasz Lenkiewicz, dzięki prywatyzacji takie uzdrowiska mogą ściągać klientów komercyjnych również z zagranicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA