PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycje w hotele jednym z zagadnień na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

  • wnp.pl
  • 18 sie 2014 16:38

Inwestycje w hotele jednym z zagadnień na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

Pozostał miesiąc do jednego z najbardziej oczekiwanych spotkań biznesowych dotyczących rozwoju gospodarczego i relacji ekonomicznych Polski Wschodniej oraz Wschodu i Zachodu Europy. Goście z kraju i z zagranicy, przedstawiciele biznesu, politycy i eksperci już 18 września spotkają się na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku.

REKLAMA

Ideą Wschodniego Kongresu Gospodarczego jest prezentacja potencjału ekonomicznego województw Polski Wschodniej, a także przedstawienie wschodnich regionów jako cennych pośredników w relacjach między Wschodem i Zachodem Europy.

- Zależy nam na stworzeniu platformy dyskusji o tym, co dotyczy dużej części Polski i pokaźnej części. Jesteśmy przekonani, że Wschodni Kongres Gospodarczy wypełni poważną lukę w publicznej debacie. Wierzymy, że pomogą nam w tym przede wszystkim uczestnicy kilkunastu debat i sesji Kongresu. Spodziewamy się około tysiąca gości z kraju i z Europy - polityków, przedstawicieli biznesu i ekspertów - mówi Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, inicjator Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Tematyka Kongresu obejmie zarówno nowe rozdanie w polityce europejskiej i przyszłość Europy w jej relacjach ze Wschodem, jak i wpisujące się w to tło zagadnienia rozwojowe Polski Wschodniej - od wielkich inwestycji infrastrukturalnych, poprzez perspektywy energetyki odnawialnej, po szczegółowe analizy rynków - m.in. rolno-spożywczego, usług medycznych czy nieruchomości hotelowych.

Nowoczesna granica, wsparcie dla wymiany handlowej Unii Europejskiej ze Wschodem, usprawnienie współpracy transgranicznej przy udziale samorządów, eksport i ekspansja polskich firm na obszarze państw Europy Wschodniej i pogranicza europejsko-azjatyckiego oraz na rynki odległe - to niektóre z zaplanowanych zagadnień debaty publicznej w Białymstoku.

Istotnym tematem w kontekście obecnej sytuacji politycznej na wschodzie Europy, przewidzianym w ramach Kongresu, jest ekspansja zagraniczna i modernizacja polskiego sektora rolno-spożywczego. W ramach tego bloku tematycznego omawiane będą przede wszystkim aktualne problemy, prognozy i wyzwania stojące przed branżą rolno-spożywczą. Wśród podejmowanych zagadnień znajdzie się również kwestia ekspansji sektora i dywersyfikacji kierunków eksportowych, a także efektywnych strategii promocji i sposobów wspierania eksportu polskich produktów spożywczych.

Na Kongresie w Białymstoku omawiane będzie także zagadnienie inwestycji i rozwoju infrastruktury w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020, w ramach którego analizowane będą możliwości programowania prorozwojowych inwestycji w gminach, miastach i regionach. Mowa będzie o projektach podnoszących atrakcyjność inwestycyjną i wartych uwagi doświadczeniach minionej perspektywy.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA