PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycje w hotele jednym z zagadnień na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

  • wnp.pl
  • 18 sie 2014 16:38

Inwestycje w hotele jednym z zagadnień na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

Pozostał miesiąc do jednego z najbardziej oczekiwanych spotkań biznesowych dotyczących rozwoju gospodarczego i relacji ekonomicznych Polski Wschodniej oraz Wschodu i Zachodu Europy. Goście z kraju i z zagranicy, przedstawiciele biznesu, politycy i eksperci już 18 września spotkają się na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku.

REKLAMA

Ideą Wschodniego Kongresu Gospodarczego jest prezentacja potencjału ekonomicznego województw Polski Wschodniej, a także przedstawienie wschodnich regionów jako cennych pośredników w relacjach między Wschodem i Zachodem Europy.

- Zależy nam na stworzeniu platformy dyskusji o tym, co dotyczy dużej części Polski i pokaźnej części. Jesteśmy przekonani, że Wschodni Kongres Gospodarczy wypełni poważną lukę w publicznej debacie. Wierzymy, że pomogą nam w tym przede wszystkim uczestnicy kilkunastu debat i sesji Kongresu. Spodziewamy się około tysiąca gości z kraju i z Europy - polityków, przedstawicieli biznesu i ekspertów - mówi Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, inicjator Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Tematyka Kongresu obejmie zarówno nowe rozdanie w polityce europejskiej i przyszłość Europy w jej relacjach ze Wschodem, jak i wpisujące się w to tło zagadnienia rozwojowe Polski Wschodniej - od wielkich inwestycji infrastrukturalnych, poprzez perspektywy energetyki odnawialnej, po szczegółowe analizy rynków - m.in. rolno-spożywczego, usług medycznych czy nieruchomości hotelowych.

Nowoczesna granica, wsparcie dla wymiany handlowej Unii Europejskiej ze Wschodem, usprawnienie współpracy transgranicznej przy udziale samorządów, eksport i ekspansja polskich firm na obszarze państw Europy Wschodniej i pogranicza europejsko-azjatyckiego oraz na rynki odległe - to niektóre z zaplanowanych zagadnień debaty publicznej w Białymstoku.

Istotnym tematem w kontekście obecnej sytuacji politycznej na wschodzie Europy, przewidzianym w ramach Kongresu, jest ekspansja zagraniczna i modernizacja polskiego sektora rolno-spożywczego. W ramach tego bloku tematycznego omawiane będą przede wszystkim aktualne problemy, prognozy i wyzwania stojące przed branżą rolno-spożywczą. Wśród podejmowanych zagadnień znajdzie się również kwestia ekspansji sektora i dywersyfikacji kierunków eksportowych, a także efektywnych strategii promocji i sposobów wspierania eksportu polskich produktów spożywczych.

Na Kongresie w Białymstoku omawiane będzie także zagadnienie inwestycji i rozwoju infrastruktury w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020, w ramach którego analizowane będą możliwości programowania prorozwojowych inwestycji w gminach, miastach i regionach. Mowa będzie o projektach podnoszących atrakcyjność inwestycyjną i wartych uwagi doświadczeniach minionej perspektywy.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA