PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Iran czeka na turystyczny boom - potroi liczbę hoteli

  • Autor: PAP
  • 20 sie 2015 20:24

W oczekiwaniu na boom turystyczny po zawarciu porozumienia nuklearnego z Grupą 5+1, Iran, który ma dziś ok. 1 100 hoteli, planuje trzykrotne zwiększenie ich liczby do 2025 roku, aby sprostać spodziewanemu wielokrotnemu zwiększeniu napływu turystów z zagranicy.

REKLAMA

W ubiegłym roku, przed podpisaniem porozumienia, było ich 5 milionów - liczba nie do pomyślenia jeszcze dwa lata wcześniej.

Iran ma aż szesnaście miejsc wpisanych przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kultury, znakomitą gastronomię, ludność odznacza się tradycyjną gościnnością, a krajobraz wspaniałymi pejzażami - od gór pokrytych wiecznym śniegiem po dzikie, niedostępne pustynie.

Wszystko to zachwalają różnojęzyczne foldery, do których drukowania w milionach egzemplarzy przystąpiły irańskie biura turystyczne w oczekiwaniu, że wkrótce zniknie bardzo kłopotliwa przeszkoda zniechęcająca cudzoziemców do odwiedzania malowniczego kraju: brak możliwości płacenia kartami debetowymi i kredytowymi.

Wynika to z wciąż jeszcze obowiązującego zakazu dokonywania transakcji ekonomicznych z Iranem. Z chwilą wejścia w życie porozumienia nuklearnego zakaz ten będzie prawdopodobnie jednym z pierwszych, które zostaną zniesione, jak oczekuje irańska Organizacja Dziedzictwa Narodowego, Rzemiosła i Turystyki.

Jej wicedyrektor generalny, Morteza Rahmani, cytowany przez irańskie media, wymienia jako cel, do którego będzie dążyła Republika Islamska, 20 milionów zagranicznych turystów w 2025 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA