PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

IT: Rośnie liczba osób korzystających z hoteli na Górnym i Dolnym Śląsku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lis 2012 10:26

IT: Rośnie liczba osób korzystających z hoteli na Górnym i Dolnym Śląsku

Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z hoteli w województwach dolnośląskim i śląskim. - Na przestrzeni ostatnich jedenastu lat (2000-2011) wzrost ten sięgnął 80 proc. - poinformował nas Krzysztof Łopaciński, wiceprezes Instytutu Turystyki.

REKLAMA

- Należy przypuszczać, że dalszy wzrost przyjazdów do województw dolnośląskiego i śląskiego będzie miał coraz większy wpływ na zainteresowanie noclegami w hotelach. Poza tym wzrost zamożności znacznej części społeczeństwa polskiego spowoduje, że coraz wyższy procent turystów będzie korzystać z bazy hotelowej - komentuje.

W przypadku pobytów krótkookresowych w województwie dolnośląskim najczęściej powodem przyjazdu są sprawy służbowe (33 proc. ogólnej liczby turystów krajowych), natomiast województwo śląskie Polacy odwiedzają najczęściej w celach turystycznych.

Nieco inaczej przedstawia się statystyka związana z pobytem długookresowym. Do województwa dolnośląskiego w 2011 roku 36 proc. gości przybyło w celach turystycznych, a tylko 3 proc. - biznesowych. Z kolei w woj. śląskim było to odpowiednio 45 proc. i 5 proc.

Jeśli chodzi o wizyty turystów zagranicznych w celach wypoczynkowych, ich udział w ogólnej liczbie przyjazdów turystów zagranicznych w województwie dolnośląskim w 2011 roku stanowił 22 proc., a w celach służbowych 26 proc., a dla województwa śląskiego odpowiednio liczby te wynoszą 12 proc. i 41 proc.

- Województwo dolnośląskie znajduje się na trzeciej pozycji w Polsce z liczbą 202 hoteli (po małopolskim i wielkopolskim), a województwo śląskie na czwartej pozycji z liczbą hoteli 172 (po małopolskim, wielkopolskim i dolnośląskim) - tłumaczy Łopaciński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA