PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego przystąpiła do międzynarodowej organizacji HOTREC

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 lis 2014 17:02

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego przystąpiła do międzynarodowej organizacji HOTREC

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP), największa organizacja samorządu gospodarczego branży hotelarskiej w Polsce podpisała dziś porozumienie o współpracy z HOTREC, europejską organizacją zrzeszającą 44 stowarzyszenia reprezentujące hotele, restauracje, kawiarnie i bary w 27 krajach Europy. IGHP stanie się oficjalnie członkiem HOTREC od 1 stycznia 2015 roku.

REKLAMA

17 listopada br., w hotelu Sofitel Warsaw Victoria podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego i HOTREC. Dokument ten otwiera drogę do podejmowania wspólnych działałań w interesie i na rzecz rozwoju branży hotelarskiej w Polsce i w Europie.

IGHP jest organizacją samorządu hotelowego, która dba o interesy hotelarzy i prowadzi działania poprawiające konkurencyjność branży w Polsce. W kraju działa dziś ponad 2.300 skategoryzowanych hoteli (110.000 pokoi), które zatrudniają ponad 80.000 pracowników. Władze IGHP podjęły decyzję o przystąpieniu do HOTREC, aby mieć wpływ i poparcie w procesie stanowienia prawa na szczeblu europejskim, a także prowadzić współpracę ze stowarzyszeniami hotelowymi w innych krajach europejskich.

- Jestem przekonany, że dzisiejsze porozumienie z HOTREC ma duże znaczenie dla naszej branży, ponieważ już od 1 stycznia 2015 roku będziemy skutecznie reprezentowani wobec organów i instytucji Unii Europejskiej. Prawo tworzone w Unii ma wpływ na 10 mln osób zatrudnionych bezpośrednio w naszym sektorze w Europie, w tym 80.000 w Polsce. Dobre decyzje legislacyjne mogą wesprzeć rozwój hotelarstwa i sprzyjać tworzeniu nowych miejsc pracy także w naszym kraju - powiedział Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP.

Misją HOTREC jest promowanie przedsiębiorców i firm hotelowych wobec organów i instytucji Unii Europejskiej. HOTREC stale monitoruje wszystkie działania legislacyjne w Unii, które mają wpływ na branżę hotelarską, prezentując jej punkt widzenia przed podjęciem ważnych decyzji. Celem tych działań jest tworzenie przepisów prawnych, które sprzyjają konkurencyjności branży hotelowej i gastronomicznej, przyczyniając się tym samym do powstawania nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarki europejskie.

- Bardzo się cieszę, że przystąpienie IGHP do HOTREC stało się priorytetem dla naszych kolegów z Polski. Członkostwo w HOTREC daje możliwość otrzymywania strategicznych informacji w zakresie najważniejszych problemów dotyczących hotelarstwa, a także zapewnia udział w procesie wypracowywania i podejmowania istotnych dla naszej branży decyzji, podczas zgromadzeń ogólnych naszej organizacji"- powiedział Kent Nystrom, prezydent HOTREC. Podpisane porozumienie o współpracy jest konsekwencją decyzji o przyjęciu z dniem 1 stycznia 2015 roku IGHP w poczet członków HOTREC,

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA