PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

J.W. Construction planuje dalej angażować się w rozwój segmentu hotelarskiego

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 mar 2014 18:55

J.W. Construction planuje dalej angażować się w rozwój segmentu hotelarskiego

Spółka J.W. Construction pomimo podtrzymania planów wstrzymania projektów w segmencie nieruchomości komercyjnych nie chce rezygnować z branży hotelarskiej. Jak przedstawiciele firmy napisali w oświadczeniu, działania w tym zakresie będą związane z dywersyfikacją przychodów na poziomie całej grupy.

REKLAMA

- Grupa zamierza kontynuować rozpoczętą w poprzednich latach dywersyfikację swoich przychodów poprzez udział w segmencie hotelowym, w skali ogólnopolskiej wykorzystując posiadany potencjał i możliwości pozyskania finansowania (specjalne fundusze) - napisano w oświadczeniu.

W tym momencie J.W. Construction pracuje nad projektem Stara Dana w Szczecinie. W hotelu znajdować się będzie 107 pokoi, restauracja, sala wielofunkcyjna i mini SPA. Planowana powierzchnia ogólna nadziemna netto to 4 326 mkw.. Inwestycja będzie realizowana w ramach spółki celowej Dana Invest Sp. z o.o

- Inwestycja będzie współfinansowana środkami z funduszy europejskich tj. z pożyczki w ramach inicjatywy JESSICA - podano w komunikacie.

Obecnie baza hotelowa spółki obejmuje 4 hotele zlokalizowane w Zegrzu k. Warszawy (jako operator), Tarnowie Podgórnym, Strykowie, Cieszynie oraz luksusowy, otwarty w 2012 roku obiekt „Czarny Potok Resort & SPA" w Krynicy Zdrój.

Wartość przychodu z tytułu sprzedaży usług hotelarskich w 2013 r. zamknęła się kwotą 23,3 mln zł. W 2013 roku zanotowano wzrost przychodów z działalności hotelarskiej w stosunku do roku poprzedniego o 31 proc.. W 2013 roku średnie obłożenie miejsc hotelowych w skali całej sieci Hoteli 500 ukształtowało się na poziomie 31 proc. i utrzymało się na takim samym poziomie co w roku ubiegłym (z wyjątkiem Czarnego Potoku, który był na etapie rozruchu).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA