PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak zbudować dobry hotel?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 kwi 2016 08:05

Jak zbudować dobry hotel? Golden Tulip Gdańsk, fot. materiały inwestora

Hotel o wysokim standardzie wymaga realizacji spełniającej bardzo precyzyjnie określone wymagania inwestora oraz otoczenia. Jak budować luksusowe obiekty hotelowe?

REKLAMA

Trójmiejskie hotele Dwór Oliwski, Radisson Blu oraz Golden Tulip Gdańsk zostały na początku 2016 roku wyróżnione w prestiżowych zestawieniach branżowych. Za realizację każdego z tych obiektów odpowiedzialna była pomorska spółka Allcon Budownictwo. Czym - z punktu widzenia generalnego wykonawcy - charakteryzuje się budowa luksusowych hoteli?

Pięciogwiazdkowe obiekty powstają zazwyczaj w prestiżowych lokalizacjach, często w terenie gęsto zabudowanym o dużym natężeniu ruchu, nierzadko posiadającym również walory historyczne. Wynika z tego potrzeba dbałości o odpowiednią organizację placu budowy, m.in. estetykę zabezpieczeń, poszanowanie środowiska i praw okolicznych mieszkańców.

- Nie można zapominać, że data otwarcia luksusowego hotelu jest ogłaszana szeroko i z wyprzedzeniem, przez co staje się nieprzekraczalna dla generalnego wykonawcy. Inwestycja musi przy tym spełniać wyśrubowane kryteria wysokiej jakości związanej z wykonaniem, a po otwarciu wszelkie prace serwisowe należy prowadzić w dyskretny i szybki sposób, tak aby nie przeszkadzać w funkcjonowaniu działającego już obiektu – zauważa Mariusz Białek, prezes zarządu w Allcon Budownictwo, generalnego wykonawcy działającego głównie na terenie Trójmiasta.

Ponadto w takich realizacjach zwykle stosowane są nietypowe rozwiązania w architekturze i wykończeniu wnętrz. Oznaczają one pewne trudności nie tylko projektowe, logistyczne, czy realizacyjne, ale i formalno-prawne. Specjalistyczne materiały wykorzystywane w budowie luksusowych hoteli często sprowadzane są na zamówienie lub importowane, a generalny wykonawca musi wykazać się umiejętnością realizacji niestosowanych w innych projektach, indywidualnych rozwiązań, które muszą być zgodne z przepisami prawa budowlanego.

Realizacje z nagrodami

Allcon Budownictwo jest odpowiedzialny za realizację kilku nagradzanych w I kwartale 2016 roku trójmiejskich obiektów. W zestawieniu dwudziestu pięciu najlepszych polskich hoteli, będącym częścią raportu TravelersChoice 2016, jako jedyne obiekty zlokalizowane na północy Polski znalazły się dwa pięciogwiazdkowe hotele z Trójmiasta: Dwór Oliwski oraz Radisson Blu, którego charakterystycznym elementem jest wkomponowany w konstrukcję budynku fragment kamienicy gotyckiej.

- Łącznie na terenie Trójmiasta w standardzie pięciogwiazdkowym działa siedem hoteli, z których my zrealizowaliśmy trzy. Bardzo nas cieszy, że wśród nielicznych wyróżnionych obiektów z naszego regionu znalazły się akurat te, w których powstawanie byliśmy bezpośrednio zaangażowani. Zwłaszcza, że ocenie podlegał nie tylko poziom obsługi i oferta hoteli, lecz także jakość ich architektury oraz wykończenia wnętrz – mówi Mariusz Białek.

Również inny obiekt wybudowany przez tego generalnego wykonawcę odniósł na początku roku sukces. Czterogwiazdkowy Golden Tulip Gdańsk zajął pierwsze miejsce w kraju i trzecie w Europie wśród hoteli należących do sieci Louvre Hotels Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA