PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jeden z najpopularniejszych polskich kurortów wprowadza ułatwienia dla turystów

  • Autor: PAP
  • 11 kwi 2018 18:00

Jeden z najpopularniejszych polskich kurortów wprowadza ułatwienia dla turystów fot. Pixabay

Samorząd województwa świętokrzyskiego zadecydował o uruchomieniu na okres wakacji połączenia kolejowego na trasie Kielce – Busko-Zdrój. Trasę będą obsługiwać nowoczesne pojazdy elektryczne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

Pierwszy pociąg, po ponad 13-letniej przerwie, wyruszy z Kielc w kierunku Buska-Zdroju 30 czerwca 2018 roku i będzie kursował przez całe wakacje do 2 września w każdą sobotę i niedzielę.

- To połączenie z jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w regionie świętokrzyskim. Busko się rozwija, powstają nowe atrakcje turystyczne, nowe pensjonaty do których przyjeżdżają ludzie z całego kraju. Ten pociąg będzie też skorelowany czasowo z połączeniem z Katowic. Liczymy na to, że kuracjusze - planując dojazd - będą korzystać właśnie z tego pociągu - powiedział marszałek woj. świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Do kursowania na tej trasie samorząd województwa przeznaczył nowoczesne elektryczne pociągi dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz dużych bagaży. Podróż będzie trwała około 53 minut. Dziennie będą kursowały dwa pociągi, które po drodze będą się zatrzymywać na stacjach: Sitkówka-Nowiny, Brzeziny i Włoszczowice.

Burmistrz Buska-Zdroju zadeklarował podczas środowej konferencji prasowej, że miasto uruchomi dla pasażerów bezpłatną komunikację miejską, która będzie kursowała na trasie od dworca kolejowego do centrum miasta.

"Szacujemy, że na ten cel przeznaczymy od 30 do 50 tys. złotych, ale to opłacalna inwestycja. To kolejny etap promocji zadań, które w tej chwili realizujemy w strefie uzdrowiskowej. Tężnia, cała rewitalizacja tej strefy i budowa domu zdrojowego - to będą nasze dodatkowe atuty i zachęta dla turystów i kuracjuszy, aby odwiedzali nasze miasto" - zapewnił burmistrz Waldemar Sikora.

Wicemarszałek woj. świętokrzyskiego Jan Maćkowiak dodał, że istnieje szansa, aby pociąg do Buska-Zdroju kursował w przyszłości przez cały rok. "Po okresie wakacyjnym ocenimy, jakie efekty to przyniosło. Będziemy wiedzieli, ilu pasażerów skorzystało z tego połączenia. Jestem jednak przekonany, że dalej będziemy tę inicjatywę rozwijać" - zapewnił Maćkowiak, który poinformował też, że organizacja wakacyjnego połączenia kolejowego będzie kosztowała samorząd województwa około 70 tys. złotych. "Oczywiście, jeśli wpływy z biletów będą wyższe niż zakładamy, to ta kwota będzie mniejsza" - zaznaczył.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA