PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest wniosek o komunalizację uzdrowisk w Kołobrzegu i Świnoujściu

  • Autor: portalsamorzadowy.pl
  • 21 gru 2012 14:26

Marszałek Olgierd Geblewicz spotkał się z przedstawicielami Spółek „Uzdrowisko Kołobrzeg" S.A. oraz „Uzdrowisko Świnoujście" S.A., by omówić kwestię procesu komunalizacji obu Spółek. Wkrótce do Ministerstwa Skarbu Państwa trafi wniosek o komunalizację tych uzdrowisk - pisze portalsamorzadowy.pl.

REKLAMA

Z inicjatywy marszałka Olgierda Geblewicza odbyło się spotkanie z przedstawicielami zarządów obu spółek, oraz przewodniczącymi wszystkich związków zawodowych w nich działających.

Jak podaje urząd marszałkowski, spotkanie miało na celu przedstawienie stanowiska i stanu prac województwa zachodniopomorskiego wobec procesu komunalizacji obu Spółek.

Marszałek podkreślił, jak ważne dla rozwoju województwa są oba uzdrowiska, czego wyrazem jest podjęta we wrześniu 2012 roku uchwała Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, w której Radni Województwa wyrazili zgodę na przystąpienie Województwa Zachodniopomorskiego do obu spółek.

Zaznaczył możliwość pozyskania środków z funduszy unijnych na modernizację i rozwój obiektów uzdrowiskowych oraz wspólną promocję uzdrowisk nie tylko jako produktu leczniczego, ale również jako szeroko rozpoznawalnego produktu turystycznego. W przypadku pozyskania środków zewnętrznych, zwrotnych lub bezzwrotnych źródeł finansowania, możliwa jest realizacja programu inwestycyjnego, a nawet jego rozbudowa, co daje pozycję konkurencyjną wobec działających na rynku obiektów o podobnych profilach.

Zalety komunalizacji podkreślali również przedstawiciele związków zawodowych obu spółek. Jak się wyrazili - pomimo niepokoju z optymizmem patrzą w przyszłość i uważają, że komunalizacja jest najlepszym rozwiązaniem dla spółek. Ich zdanie poparły zarządy obu uzdrowisk.

We wtorek marszałek podpisał wnioski o komunalizację obu spółek. Wkrótce trafią do Ministerstwa Skarbu Państwa. Złożenie wniosków jest możliwe dzięki rozporządzeniu Ministra Skarbu Państwa, które weszło w życie z dniem 13 grudnia 2012 r., w sprawie wykazu zakładów lecznictwa uzdrowiskowego prowadzonych w formie jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, które nie będą podlegać prywatyzacji.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem uzdrowiska w Ciechocinku, Busko-Zdroju, Kołobrzegu, Lądku-Zdroju, Rymanowie-Zdroju oraz Świnoujściu zniknęły z listy niepodlegających prywatyzacji zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Oznacza to, że będą mogły zostać przekazane zainteresowanym samorządom w drodze komunalizacji. Zgodnie z przyjętymi wcześniej ustaleniami, samorząd województwa wcześniej przekazał do MSP Założenia do Planu Rozwoju obu Spółek uzdrowiskowych na lata 2013-2017.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA