PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowice chcą kandydować do organizacji szczytu klimatycznego

  • Autor: PAP
  • 10 mar 2017 13:43

Katowice chcą kandydować do organizacji szczytu klimatycznego MCK

Samorząd Katowic, który zabiega o organizację szczytu klimatycznego w 2018 r., zaprezentował swą kandydaturę delegacji Ministerstwa Środowiska. Miasto akcentowało m.in. doświadczenie w organizacji dużych imprez, możliwość przyjęcia 18 tys. osób i zapewnienie połączeń lotniczych.

REKLAMA

O wizycie w Katowicach delegacji resortu środowiska, poświęconej potencjalnej współpracy przy organizacji 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), resort poinformował w piątkowym komunikacie.

Jak wynika z tej informacji, samorządowcy prezentowali Katowice w kontekście m.in. otrzymanego pod koniec 2015 r. tytułu Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki, posiadanego potencjału ludzkiego oraz sukcesów w organizowaniu wydarzeń masowych o znaczeniu krajowym i międzynarodowym.

W kontekście potrzeb organizacji szczytu klimatycznego władze Katowic zadeklarowały możliwość przyjęcia 18 tys. jego uczestników, a także zapewnienie połączeń lotniczych.

"Region katowicki przeszedł przez ostanie lata transformację porównywalną z Zagłębiem Ruhry, co przekłada się na zmiany jakości powietrza i ochrony środowiska. Ponadto, Katowice to trzecie najbardziej zielone miasto w Polsce - aż 40 proc. Katowic to lasy" - mówił, też cytowany w informacji ministerstwa, wiceprezydent miasta Mariusz Skiba.

Marcowa wizyta przedstawicieli Ministerstwa Środowiska była pierwszą z serii spodziewanych w tym czasie wizytacji Katowic w kontekście COP24. Tamtejszy samorząd przygotowywał się też m.in. na spotkanie z organizatorami szczytu klimatycznego.

Kandydatura Katowic jest jedną ze zgłoszonych - o organizację szczytu zabiegają też samorządowcy z Gdańska. Spotkanie mogłoby być zorganizowane również w Warszawie, np. na Stadionie Narodowym; wśród innych potencjalnych kandydatów wymieniano Poznań i Wrocław.

Już w połowie lutego prezydent Katowic zapewniał, że stolica Górnego Śląska nie tylko złożyła ofertę, ale rozpoczęła faktyczne przygotowania służące przekonaniu organizatorów szczytu. W tym celu powołano zespół pracowników Urzędu Miasta, ściśle współpracujący z operatorem Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) i Spodka, gdzie COP24 miałby się odbywać.

Operator MCK i Spodka przygotował wstępną koncepcję operacyjną organizacji spotkania, które - wraz z częścią roboczą, poprzedzającą zasadnicze obrady - ma trwać około trzech tygodni w grudniu 2018 r. W szczytowym momencie w spotkaniu może brać udział ok. 20 tys. osób; w innych dniach - od kilku do kilkunastu tysięcy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA