PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowice miejscem spotkań świata biznesu

  • Autor: PropertyNews
  • 16 paź 2017 16:07

Katowice miejscem spotkań świata biznesu Katowice, mat. prasowe

Katowice rosną w biznesową siłę i w zdecydowany sposób budują swój wizerunek miasta ważnych wydarzeń biznesowych.

REKLAMA

Przemiana Katowic sprawia, że miasto stało się zdecydowanym liderem zmian gospodarczych i społecznych. Ich efektem jest chociażby ogromne zainteresowanie inwestowaniem w mieście. W ogólnym ujęciu przekłada się to na podniesienie jakości życia w Katowicach, a w bardziej konkretnym – procentuje m.in. poszerzeniem rynku usług czy nowymi miejscami pracy. Dominującymi elementami gospodarki stały się usługi branży nowoczesnych technologii. Innym solidnym filarem, na którym wspiera się dziś miasto jest kultura, a potwierdziło to UNESCO przyznając Katowicom tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki.

Od 18 do 20 października stolica Górnego Śląska będzie współgospodarzem VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tydzień później odbędzie się tu jedno z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych – Targi Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo).

- W Katowicach prężnie rozwijamy turystykę biznesową. Bez wątpienia takie wydarzenie, jak Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw pomagają nam budować pozytywny wizerunek Katowic i całej metropolii w Polsce. Turystyka biznesowa stała się istotną dźwignią rozwoju miasta, oddziałuje na różne sfery życia gospodarczego i społecznego oraz jest istotnym elementem promocji Katowic zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych. Według raportu „Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2016 r.” w ubiegłym roku przyjechało do nas aż 762 tys. gości na wydarzenia konferencyjne i targowe. To aż o 180 tys. osób więcej niż w 2015 r., co oznacza 31 proc. wzrost. Warto dodać, że to właśnie u nas odbyła się największa impreza w Polsce – Intel Extreme Master - czyli mistrzostwa świata w e-sporcie, połączone z targami, w których w tym roku wzięło udział ponad 170 tys. uczestników - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W przyszłym roku w stolicy Górnego Śląska zostanie zorganizowana 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – COP 24. Spodziewany jest udział ok. 18 tys. delegatów z całego świata. Z kolei w 2019 roku za sprawą Światowej Konferencji Antydopingowej Katowice staną się stolicą globalnej walki z dopingiem w sporcie.  

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA