PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowice przejmują Międzynarodowe Centrum Kogresowe

  • Autor: PAP
  • 13 mar 2015 09:50

Na 23 marca zaplanowano przejęcie przez samorząd Katowic Międzynarodowego Centrum Kongresowego od wykonawcy. Choć oficjalne otwarcie obiektu ma odbyć się w kwietniu, już w czwartek rozpoczęła się w nim pierwsza impreza.

REKLAMA

Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) to jedna ze sztandarowych inwestycji Katowic - o całkowitej wartości projektu 333,7 mln zł (w tym 182,2 mln zł z UE). Obiekt stoi między halą Spodek, a nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (w pobliżu niedawno powstało też nowe Muzeum Śląskie - ma być otwarte 26 czerwca).

Centrum to wielofunkcyjny budynek o powierzchni prawie 38 tys. m kw. Zewnętrzne wymiary to 236 na 92 m, a wysokość - 18 m. Największą salę - 10 tys. m kw. - przewidziano na 9 tys. osób na miejscach siedzących lub 12 tys. na stojących. W razie potrzeby sala może być dzielona. Obiekt jest połączony ze Spodkiem; razem mogą tworzyć funkcjonalną całość.

Choć przejęcie MCK przez miasto zaplanowano na 23 marca, już w czwartek rozpoczęły się tam mistrzostwa świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters. Miasto jest współorganizatorem przedsięwzięcia, które do tej pory mieściło się wyłącznie w Spodku. W tym roku przygotowano jego część również w nowym, sąsiadującym obiekcie.

Część mistrzostw może odbywać się w Centrum dzięki jego udostępnieniu przez wykonawcę Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Jak przekazał PAP Janusz Nowak z Convention Bureau Katowice, które współpracuje z zarządzającym MCK MOSiR-em, nowy obiekt ma już potrzebne zgody, m.in. pozwolenie na użytkowanie.

Oficjalne otwarcie MCK planowane jest na kwiecień. "Konkretnej daty jeszcze nie znamy. Odbędzie się ono przed Europejskim Kongresem Gospodarczym (20-22 kwietnia - PAP), ewentualnie w trakcie Kongresu" - powiedział Nowak. Wcześniej, 6-12 kwietnia, rozgrywane mają tam być jeszcze mecze turnieju tenisowego WTA Katowice Open.

Choć zgodnie z unijnymi wytycznymi MCK ma być zarządzane przez zewnętrznego operatora, na razie funkcję zarządczo-administracyjne będzie tam pełnił zarządzający już Spodkiem MOSiR, we współpracy z Convention Bureau Katowice (to nowa komórka magistratu mająca promować miasto, jako ośrodek turystyki biznesowej i konferencyjnej, miejsce kongresów, spotkań i podobnych imprez).

Taki stan ma mieć miejsce do czasu zawarcia umowy koncesji z wyspecjalizowanym operatorem, a sytuacja jest następstwem problemów wokół wyboru koncesjonariusza. Choć próby trwają od 2011 r. dotąd nie przyniosły efektu. Obecne, trzecie już postępowanie w tej sprawie trwa od lipca 2014 r.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA