PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowice rosną dzięki eventom

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 14 lip 2017 15:30

Katowice rosną dzięki eventom Marcin Krupa, Prezydent Katowic

Rozwój turystyki biznesowej stał się priorytetem dla wielu miast – w tym również dla stolicy Górnego Śląska. - Dotarliśmy do miejsca, kiedy możemy mówić, że Katowice są miastem przemysłu spotkań, otwartym na nowe realizacje – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. Wszystko dzięki infrastrukturze pozwalającej na organizację nawet największych wydarzeń, a także coraz lepszej bazie hotelowej.

REKLAMA

- Turystyka biznesowa stała się istotną dźwignią rozwoju miasta, oddziałuje na różne sfery życia gospodarczego i społecznego oraz jest istotnym elementem promocji Katowic zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych – zapewnia Marcin Krupa.

O dynamicznym rozwoju biznesowego oblicza Katowic świadczą nie tylko zapewnienia władz miasta, ale i „twarde” dane statystyczne. Według raportu „Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2016 r.” w ubiegłym roku do stolicy Górnego Śląska przyjechało aż 762 tys. gości na wydarzenia konferencyjne i targowe. To aż o 180 tys. osób więcej niż w 2015 r., co oznacza 31-procentowy wzrost r/r.

- To dowód na to, że sprawdza się nasza konsekwentnie realizowana strategia ukierunkowana na rozwój turystyki biznesowej, ściąganie nowych imprez biznesowych oraz rozwijanie tych, które już przyciągnęliśmy – wyjaśnia prezydent Marcin Krupa.

W tym roku w Katowicach odbędzie się prestiżowy WOMEX, czyli Targi Muzyki Świata, w kolejnych latach Szczyt Klimatyczny ONZ (2018 r.) i Światowa Konferencja Antydopingowa (2019 r.).

- Dziś, gdy inwestorzy przyjeżdżają do Katowic, mówimy o potencjale naukowym, gospodarczym i infrastrukturalnym całej metropolii. To właśnie tutaj, w katowickim Spodku i MCK odbyła się największa impreza w Polsce – Intel Extreme Master, który w roku 2016 zgromadził 113 tys. uczestników, natomiast w tegorocznej edycji wzięło udział ponad 170 tys. osób – zauważa włodarz Katowic. - Katowice to silna marka w oczach inwestorów i stale pracujemy nad tym, by było ich co raz więcej – podsumowuje.

Korzystają na tym właściciele hoteli i branża gastronomiczna. Miasto znalazło się na celowniku wielu sieci hotelarskich oraz inwestorów z tego sektora. W czerwcu w mieście ruszył hoteli sieci Best Western - Best Western Hotel Mariacki w Katowicach. To drugi obiekt z tym brandem w Katowicach. Inwestycja jest ulokowana w modernistycznej kamienicy, związanej na przestrzeni lat zarówno z hotelarskimi, jak i browarniczymi tradycjami miasta. Wśród nowych inwestycji jest też hotel sieci B&B - B&B Hotel Katowice Centrum. Otwarty w ub.r. obiekt oferuje 105 pokoi. Wiosną 2017 roku ruszył zaś Q Hotel Plus Katowice - czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany w centrum Katowic przy ul. Wojewódzkiej 10, zaledwie 400 m od Dworca Głównego. 

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA