PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowickie hotele czekają na MCK

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sty 2015 16:01

Katowickie hotele czekają na MCK

Ostatnie lata dla hoteli w Katowicach nie były najłatwiejsze. Inne miasta aglomeracji mają się lepiej, jednak cały rynek w napięciu oczekuje na otwarcie Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

REKLAMA

- 60 proc. całkowitej podaży pokoi hotelowych w Katowicach generują obiekty 4 i 5*, natomiast hotele 3* jedynie 10 proc. Relatywnie niewielka
oferta w segmencie ekonomicznym i budżetowym nie jest rekompensowana przez hostele i apartamenty na wynajem, które dysponują ok. 250 pokojami (1/4 całkowitej podaży) - komentuje Janusz Mitulski, partner Horwath HTL.

W woj. śląskim działa obecnie 211 hoteli, w tym 17 w Katowicach. Łącznie posiadają one ponad 9,9 tys. pokoi. Średni obłożenie wynosi około 40 proc.

W tym momencie w planach inwestorów oraz na etapie realizacji jest 6 inwestycji hotelarskich, w tym 1 zlokalizowana w Katowicach (Best Western). Dodadzą one na rynku kolejne 500 pokoi.

- Od roku 2012 w Katowicach nie pojawił się żaden nowy hotel. Dodatkowo zamknięty został hotel Silesia, a obiekty wystawione na sprzedaż nie
znajdują kupców - np. hotel Polonia. Rośnie za to konkurencja w miastach sąsiedzkich, gdzie powstają nowe inwestycje jak hotel Focus w Chorzowie, a kolejne są w trakcie budowy - Holiday Inn i Mercure w Sosnowcu - dodaje Mitulski.

W najbliższym czasie lokalny rynek hotelarski czeka jednak potężny impuls, jakim jest otwarcie Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wydarzenia te pozwolą na organizację dużych imprez oraz konferencji, co znacząco wpłynie na liczbę gości odwiedzających Górny Śląsk.

Więcej informacji w poniższym raporcie

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA