PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KGHM I FIZAN szuka inwestora dla hotelu Interferie Medical SPA

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 cze 2014 09:43

KGHM I FIZAN szuka inwestora dla hotelu Interferie Medical SPA

Główny udziałowiec spółki Interferie Medical SPA - KGHM I FIZAN, zarządzany przez KGHM TFI SA - szuka inwestora zainteresowanego nabyciem udziałów w firmie, będącej właścicielem czterogwiazdkowego hotelu w Świnoujściu - Interferie Medical SPA.

REKLAMA

Podpisana umowa pomiędzy KGHM I FIZAN a Bankiem Zachodnim WBK SA obejmuje wsparcie transakcyjne i doradztwo w związku z potencjalną transakcją.

Interferie Medical SPA to inwestycja zrealizowana w listopadzie 2011 r. Hotel zlokalizowany jest w uzdrowiskowej części Świnoujścia, w atrakcyjnym miejscu, w pobliżu promenady i plaży. Zgodnie z założeniami inwestycji, pięciokondygnacyjny budynek, o łącznej powierzchni ponad 28 tys. mkw. posiada 308 pokoi, do dyspozycji ponad 600 gości jednocześnie.

Ponadto, w obiekcie jest wydzielona strefa SPA, baza wellness z ofertą zabiegów rekreacyjnych, strefa z zabiegami kuracyjnymi z zakresu balneologii, strefa rekreacyjna z basenem, z trzema salami sportowymi, z torami do bowlingu oraz stołami bilardowymi. Hotel ma również dwie sale restauracyjne, lobby bar i klub nocny oraz siedem sal bankietowo-konferencyjnych o łącznej powierzchni użytkowej 712 mkw.

- Hotel Interferie Medical SPA to jedna z najważniejszych inwestycji podjętych w ramach portfela KGHM I FIZAN. Budowa hotelu została zrealizowana zgodnie z założeniami w kilkanaście miesięcy, a dzisiejszy sukces projektu potwierdza duże obłożenie hotelu oraz rosnąca liczba klientów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dlatego też, biorąc pod uwagę perspektywy tego rynku oraz konieczność ciągłego podnoszenia standardu infrastruktury hotelowej oraz jakości świadczonych usług, chcemy pozyskać partnera, który przyczyni się do dalszego wzrostu wartości spółki - mówi Łukasz Chojnacki, prezes KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA, zarządzającego funduszem KGHM I FIZAN.

Należący do spółki Interferie Medical SPA Sp. z o.o., czterogwiazdkowy hotel to obiekt z rozbudowaną ofertą usług w zakresie hotelarstwa, wypoczynku, rehabilitacji, turystyki zdrowotnej i wellness.

Od początku wsparcia finansowego inwestycji udzielił fundusz KGHM I FIZAN, zarządzany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA KGHM I FIZAN oraz giełdowa spółka hotelarsko-turystyczna Interferie SA, które 20 września 2010 roku podpisały umowę objęcia przez KGHM TFI udziałów w spółce zależnej Interferie Medical SPA, w zamian za pakiet 67,37 proc. (czyli 41 309 nowych udziałów) w spółce Interferie Medical SPA, odpowiedzialnej za budowę w Świnoujściu dużego kompleksu wypoczynkowo-konferencyjnego. Koszt inwestycji wyniósł 115 mln złotych.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA