PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KGHM I FIZAN szuka inwestora dla hotelu Interferie Medical SPA

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 cze 2014 09:43

KGHM I FIZAN szuka inwestora dla hotelu Interferie Medical SPA

Główny udziałowiec spółki Interferie Medical SPA - KGHM I FIZAN, zarządzany przez KGHM TFI SA - szuka inwestora zainteresowanego nabyciem udziałów w firmie, będącej właścicielem czterogwiazdkowego hotelu w Świnoujściu - Interferie Medical SPA.

REKLAMA

Podpisana umowa pomiędzy KGHM I FIZAN a Bankiem Zachodnim WBK SA obejmuje wsparcie transakcyjne i doradztwo w związku z potencjalną transakcją.

Interferie Medical SPA to inwestycja zrealizowana w listopadzie 2011 r. Hotel zlokalizowany jest w uzdrowiskowej części Świnoujścia, w atrakcyjnym miejscu, w pobliżu promenady i plaży. Zgodnie z założeniami inwestycji, pięciokondygnacyjny budynek, o łącznej powierzchni ponad 28 tys. mkw. posiada 308 pokoi, do dyspozycji ponad 600 gości jednocześnie.

Ponadto, w obiekcie jest wydzielona strefa SPA, baza wellness z ofertą zabiegów rekreacyjnych, strefa z zabiegami kuracyjnymi z zakresu balneologii, strefa rekreacyjna z basenem, z trzema salami sportowymi, z torami do bowlingu oraz stołami bilardowymi. Hotel ma również dwie sale restauracyjne, lobby bar i klub nocny oraz siedem sal bankietowo-konferencyjnych o łącznej powierzchni użytkowej 712 mkw.

- Hotel Interferie Medical SPA to jedna z najważniejszych inwestycji podjętych w ramach portfela KGHM I FIZAN. Budowa hotelu została zrealizowana zgodnie z założeniami w kilkanaście miesięcy, a dzisiejszy sukces projektu potwierdza duże obłożenie hotelu oraz rosnąca liczba klientów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dlatego też, biorąc pod uwagę perspektywy tego rynku oraz konieczność ciągłego podnoszenia standardu infrastruktury hotelowej oraz jakości świadczonych usług, chcemy pozyskać partnera, który przyczyni się do dalszego wzrostu wartości spółki - mówi Łukasz Chojnacki, prezes KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA, zarządzającego funduszem KGHM I FIZAN.

Należący do spółki Interferie Medical SPA Sp. z o.o., czterogwiazdkowy hotel to obiekt z rozbudowaną ofertą usług w zakresie hotelarstwa, wypoczynku, rehabilitacji, turystyki zdrowotnej i wellness.

Od początku wsparcia finansowego inwestycji udzielił fundusz KGHM I FIZAN, zarządzany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA KGHM I FIZAN oraz giełdowa spółka hotelarsko-turystyczna Interferie SA, które 20 września 2010 roku podpisały umowę objęcia przez KGHM TFI udziałów w spółce zależnej Interferie Medical SPA, w zamian za pakiet 67,37 proc. (czyli 41 309 nowych udziałów) w spółce Interferie Medical SPA, odpowiedzialnej za budowę w Świnoujściu dużego kompleksu wypoczynkowo-konferencyjnego. Koszt inwestycji wyniósł 115 mln złotych.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA