PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KGHM rozważa wysłanie Uzdrowisk na giełdę

  • Autor: PAP
  • 30 paź 2012 17:47

KGHM rozważa wysłanie Uzdrowisk na giełdę

KGHM Polska Miedź, w wyniku zakończonego audytu spółek z grupy, może wprowadzić na giełdę m.in. Polską Grupę Uzdrowisk - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes spółki Herbert Wirth.

REKLAMA

- W tej chwili przygotowujemy plan wdrożenia sugestii, które były przedstawione przez firmę doradczą i w wielu przypadkach były to opinie zbieżne z opiniami zarządu. Z jednej strony mamy takie rzeczy jak np. łączenie niektórych podmiotów. Z drugiej zaś uwspólnianie niektórych działań, tak żeby było taniej - powiedział w wywiadzie dla PAP Wirth.

(...)
- Mamy cztery fundusze typu FIZAN i dla jednego z FIZAN-ów np. Polskiej Grupy Uzdrowisk, docelowym rozwiązaniem mogłaby być albo giełda albo znalezienie inwestora branżowego - powiedział Herbert Wirth.

W październiku w grupie KGHM Polska Miedź zakończył się audyt, który miał na celu przegląd wszystkich spółek w grupie, a w dalszej kolejności uporządkowanie struktur grupy. Audyt, przeprowadzany przez audytora na zlecenie rady nadzorczej, miał na celu dokonanie przeglądu wszystkich spółek zależnych i stowarzyszonych, których w KGHM jest około 40 na terenie Polski i podobna liczba za granicą.

We wrześniu minister skarbu Mikołaj Budzanowski informował, że spółki z udziałem Skarbu Państwa przygotowują plany dla swoich nieprowadzących podstawowej działalności spółek zależnych. Rozważane pomysły to ich sprzedaż, likwidacja lub konsolidacja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA