PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KGHM TFI stawia na hotele

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 cze 2014 09:45

KGHM TFI stawia na hotele

KGHM TFI koncentruje się na rozwijaniu infrastruktury swoich obiektów noclegowych, aby budować ich wartość, a docelowo przygotować je do sprzedaży. O planach spółki względem takich nieruchomości rozmawiamy z Łukaszem Chojnackim, prezesem zarządu KGHM TFI SA.

REKLAMA

Dlaczego zapadła decyzja o poszukiwaniu inwestora dla najnowszego hotelu spółki - Intrferie Medical SPA?

Interferie Medical SPA funkcjonuje na rynku czwarty rok i przyznam, że jesteśmy bardzo zadowoleni z działalności hotelu oraz wyników generowanych przez całą spółkę. Hotel bardzo dobrze pozycjonuje się w regionie Pomorza Zachodniego. Wypracowuje satysfakcjonujące parametry, takie jak chociażby obłożenie, czy przychód przypadający na pokój. To daje nam podstawy sądzić, że Interferie Medical SPA to bardzo atrakcyjny obiekt dla potencjalnych inwestorów, szczególnie tych, działających już w branży hotelowej.

Ponadto, decyzja o poszukiwaniu inwestora dla Interferie Medical SPA oparta jest na strategii KGHM TFI, która zakłada, że każde z aktywów, które nabywamy, będzie docelowo przeznaczone do sprzedaży, po przeprowadzeniu procesu budowy wartości. Zatem naturalną konsekwencją naszych działań jest to, że prędzej czy później, aktywa z naszego portfela będą dostępne dla potencjalnych nabywców.

Na jakich inwestorach zależy spółce KGHM TFI?

Jesteśmy dopiero na początku procesu inwestycyjnego i wspólnie z doradcami dokonujemy analizy potencjalnych inwestorów. Pewne konkluzje narzucają się same. Wydaje się, że firmy, które już posiadają sieć podobnych standardem obiektów, zlokalizowanych w Europie, mogłyby być zainteresowane takim hotelem, jak nasz obiekt w Świnoujściu. Stanowiłby on uzupełnienie ich oferty i z pewnością ważne miejsce na mapie hoteli, szczególnie dla bardzo wymagającego klienta niemieckiego.

Czy byłaby to sprzedaż hotelu czy inny rodzaj współdziałania? Za co byłby odpowiedzialny inwestor?

Preferowaną formą zakończenia tej inwestycji byłoby na pewno całkowite wyjście funduszu z inwestycji Interferie Medical SPA, czyli sprzedaż wszystkich udziałów. Podchodzimy jednak elastycznie do tego projektu i jesteśmy gotowi również do współdziałania z potencjalnym inwestorem na określonych warunkach w okresie przejściowym.

Warto również dodać, że Fundusz KGHM I FIZAN posiada blisko 67 proc. udziałów w spółce, pozostałe 33 proc. należą do naszej spółki portfelowej - Interferie SA i również na tym polu możliwe są różne warianty współpracy.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Christie + Co Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA