PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kielce atrakcyjne po godzinach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 wrz 2016 07:20

Kielce atrakcyjne po godzinach Dworzec w Kielcach

Kielce są ciekawym przykładem, jak można dbać o komfort życia i jednocześnie tworzyć warunki do rozwijania przedsiębiorczości. Miasto zmieniło się w ostatnich latach w sposób spektakularny, zyskując dobrą opinię zarówno wśród mieszkańców, jak i inwestorów.

REKLAMA

Z czym kojarzą się Kielce przyjezdnym? Oczywiście jednym z pierwszych pomysłów są: scyzoryki, Liroy i dworzec. Lokalna sława dworca autobusowego powstała jednak nie tylko z powodu silnych wiatrów, ale także ze względu na oryginalną, futurystyczną bryłę, przypominającą statek UFO.

Kielce, dworzec autobusowy

Dworzec, po latach zaniedbań, odzyska wkrótce dawny blask dzięki staraniom Prezydenta Miasta Wojciecha Lubawskiego, który zdecydował się wykupić nieruchomość i przekształcić ją w centrum przesiadkowe. Ułatwi to codzienne dojazdy do pracy mieszkańcom okolicznych gmin oraz kielczanom, a ponadto wpłynie pozytywnie na ożywienie centrum miasta.

Ulica Sienkiewicza, główny deptak, dzięki projektom rewitalizacyjnym zyskał w ostatnich latach atrakcyjną architekturę i funkcjonalność. Bliskość parku, otwarta przestań na miejskim rynku i liczne kafejki zachęcają mieszkańców do spędzania tutaj wolnego czasu.

Transport publiczny

Dla poprawy komfortu życia mieszkańców duże znaczenie miały zmiany w systemie komunikacji publicznej. Po latach poświęceń i stania w korkach kielczanie doczekali się modernizacji najważniejszych traktów komunikacyjnych. Zwiększyło to przepustowość dróg – obecnie podróż samochodem przez całe miasto zajmuje nie więcej niż 20 minut. Wybudowano nowoczesne wiaty przystankowe, zainstalowano elektroniczne tablice informacyjne. Dzięki wprowadzeniu elektronicznych systemów biletowych papierowe bilety powoli odchodzą w niepamięć.

Hotele

Z punktu widzenia gospodarczego największy wpływ na rozwój miasta miała działalność spółki akcyjnej Targi Kielce. Początkowo niewiele osób wierzyło w powodzenie przedsięwzięcia. Targi powołane zostały do życia w 1992 roku, jedną z pierwszych organizowanych wystaw był Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Dzisiaj są to najważniejsze targi w tej branży w Polsce, a także w Europie. Intensywny rozwój sektora wystawienniczego wpłynął na ofertę miasta. Powstały liczne firmy świadczące usługi okołotargowe, a liczba hoteli zwiększyła się z 14 w 2005 do 28 w 2014 roku. Do najbardziej atrakcyjnych ośrodków należy pięciogwiazdkowy hotel Odyssey , który w 2016 roku znalazł się w pierwszej 20 hoteli polecanych przez National Geographic oraz zajął 8 miejsce w Polsce w rankingu Trip Advisor. Spośród innych sieciowych hoteli wymienić można Best Western Grand Hotel, Ibis, Qubus Kielce, wszystkie zlokalizowane w centrum miasta.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA