PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejne biuro podróży jest niewypłacalne

  • Autor: PAP
  • 05 cze 2013 10:36

Zarząd GTI Travel Poland przesłał we wtorek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oświadczenie o niewypłacalności biura podróży. Touroperator zapowiada, że w najbliższych dniach złoży do sądu wniosek o upadłość.

REKLAMA

Jak poinformował Urząd Marszałkowski, poza granicami kraju pozostaje 750 klientów biura; 538 osób wraca planowo w środę. Po złożeniu oświadczenia o niewypłacalności, możliwe jest uruchomienie środków z gwarancji ubezpieczeniowej touroperatora. Jest ona wystawiona przez Signal Iduna i opiewa na 7,25 mln zł.

"Przez cały dzień do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie docierały informacje o problemach biura podróży GTI Travel Poland. Jak nas informowało biuro, kierownictwo firmy podejmowało próby ratowania biura. Niestety, ostatecznie przesłało skan oświadczenia o niewypłacalności" - poinformował we wtorek wieczorem urząd.

Zgodnie z prawem środki z gwarancji ubezpieczeniowej pokrywają w pierwszej kolejności koszty powrotu turystów do kraju, a następnie ewentualne rekompensaty dla poszkodowanych klientów biura. Poszkodowane osoby mogą ze strony www.mazovia.pl pobrać formularz zgłoszenia roszczeń, a następnie złożyć go w mazowieckim urzędzie.

W komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej GTI Travel Poland informuje, że decyzja o złożeniu wniosku o upadłość firmy ma związek z ogłoszeniem upadłości dwóch podmiotów z Grupy GTI - German Travel International i Sky Airlines. "W związku z tym (...) nie będziemy w stanie kontynuować działalności touroperatorskiej" - zaznaczono w komunikacie.

We wtorek przedsiębiorstwo wstrzymało sprzedaż imprez turystycznych. Podało także, że zaplanowane od środy wyloty turystów nie odbędą się. "Trwająca cały dzisiejszy dzień próba pozyskania inwestora strategicznego niestety nie powiodła się" - czytamy w komunikacie biura.

Touroperator zapewnił, że "pracuje i nadal będzie pracował nad zapewnieniem bezpiecznego sprowadzenia turystów do Polski, zwłaszcza tych osób, które miały planowany rejs liniami Sky Airlines."

Według GTI Travel Poland, większość jego klientów ma opłacone powroty w ramach wykupionych imprez turystycznych, podobnie z pobytami na miejscu. "Dla pozostałych osób, a także dla klientów, którzy nie wylecą już na wakacje, zostaną uruchomione środki z gwarancji ubezpieczeniowej" - zapewniło biuro.

W poniedziałek upadłość ogłosiło niemieckie biuro podróży GTI Travel. Rzeczniczka organizacji Deutscher Reiseverband, reprezentującej interesy niemieckich firm turystycznych, Sibylle Zeuch mówiła we wtorek PAP, że niemieccy turyści są ubezpieczeni i nic im nie grozi.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA