PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komercyjny Spichlerz w Kazimierzu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 paź 2014 11:33

Komercyjny Spichlerz w Kazimierzu

Inwestycje komercyjne to nie tylko nowe biurowce i centra handlowe. To również projekty zlokalizowane w zabytkowych, zrewitalizowanych obiektach. Na pomysł adaptacji starego spichlerza pod funkcje mieszkalno-komercyjne wpadła spółka Sawa Apartaments.

REKLAMA

Inwestycja zlokalizowana jest w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 68. Realizacja projektu została już zakończona, a inwestor rozpoczął proces sprzedaży powierzchni.

Koncepcja firmy Sawa polega na modernizacji i przebudowie zabytkowego obiektu Spichlerz Bliźniaczy na budynek pensjonatowy z restauracją z przeznaczeniem na sprzedaż.

Spichlerz "Bliźniak", położony na prawym brzegu Wisły u wylotu Norowego Dołu powstał prawdopodobnie na początku XVIII w. jako zespół dwóch budynków przyległych do siebie o jednorodnej kompozycji bryły i elewacji. W 1792 roku został odbudowany i odnowiony po pożarze. Stan taki dotrwał do pocz. XX w., kiedy to północna część bliźniaczego spichlerza popadła w ruinę. Ze względu na zły stan techniczne zrujnowana część spichlerza została wyburzona w 1916 roku, a południową część w roku 1947 odbudowano. Tak więc z dwóch bliźniaczych spichlerzy pozostał tylko jeden południowo-zachodni z zachowanym układem podziału wewnętrznego oraz z oryginalną konstrukcją dachu, który jest przedmiotem adaptacji.

Obiekt składa się łącznie z czterech kondygnacji. Jak dowiedział się portal Propertynews.pl poziom podziemny oraz częściowo parter został przystosowany do potrzeb najemców usługowych. Łączna powierzchnia restauracji planowanej w piwnicach wyniesie 142 mkw. Łączna powierzchnia użytkowa całego budynku to ponad 600 mkw.

W tym momencie inwestor rozpoczął proces sprzedaży apartamentów oraz wynajmu powierzchni usługowych. Do tej pory nie udało się jeszcze podpisać żadnej umowy. Jak wynika z informacji, możliwa jest również transakcja sprzedaży całego budynku.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA