PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komercyjny Spichlerz w Kazimierzu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 paź 2014 11:33

Komercyjny Spichlerz w Kazimierzu

Inwestycje komercyjne to nie tylko nowe biurowce i centra handlowe. To również projekty zlokalizowane w zabytkowych, zrewitalizowanych obiektach. Na pomysł adaptacji starego spichlerza pod funkcje mieszkalno-komercyjne wpadła spółka Sawa Apartaments.

REKLAMA

Inwestycja zlokalizowana jest w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 68. Realizacja projektu została już zakończona, a inwestor rozpoczął proces sprzedaży powierzchni.

Koncepcja firmy Sawa polega na modernizacji i przebudowie zabytkowego obiektu Spichlerz Bliźniaczy na budynek pensjonatowy z restauracją z przeznaczeniem na sprzedaż.

Spichlerz "Bliźniak", położony na prawym brzegu Wisły u wylotu Norowego Dołu powstał prawdopodobnie na początku XVIII w. jako zespół dwóch budynków przyległych do siebie o jednorodnej kompozycji bryły i elewacji. W 1792 roku został odbudowany i odnowiony po pożarze. Stan taki dotrwał do pocz. XX w., kiedy to północna część bliźniaczego spichlerza popadła w ruinę. Ze względu na zły stan techniczne zrujnowana część spichlerza została wyburzona w 1916 roku, a południową część w roku 1947 odbudowano. Tak więc z dwóch bliźniaczych spichlerzy pozostał tylko jeden południowo-zachodni z zachowanym układem podziału wewnętrznego oraz z oryginalną konstrukcją dachu, który jest przedmiotem adaptacji.

Obiekt składa się łącznie z czterech kondygnacji. Jak dowiedział się portal Propertynews.pl poziom podziemny oraz częściowo parter został przystosowany do potrzeb najemców usługowych. Łączna powierzchnia restauracji planowanej w piwnicach wyniesie 142 mkw. Łączna powierzchnia użytkowa całego budynku to ponad 600 mkw.

W tym momencie inwestor rozpoczął proces sprzedaży apartamentów oraz wynajmu powierzchni usługowych. Do tej pory nie udało się jeszcze podpisać żadnej umowy. Jak wynika z informacji, możliwa jest również transakcja sprzedaży całego budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA