PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komisja rewizyjna skontroluje przyznawanie środków unijnych przedsiębiorcom z branży hotelowej

  • Autor: PAP
  • 02 wrz 2011 10:02

Komisja rewizyjna samorządu wojewódzkiego skontroluje podział środków unijnych przyznanych przez zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przedsiębiorcom z branży turystycznej.

REKLAMA

O kontrolę wystąpił marszałek województwa Jacek Protas (PO) po publikacjach prasowych, w których zarzucano faworyzowanie jednego z biznesmenów.

W środę podczas sesji sejmiku województwa radni przyjęli uchwałę, w której zobowiązują komisję rewizyjną do przeprowadzenia kontroli podziału unijnych dotacji.

"Gazeta Wyborcza" opisywała ostatnio w cyklu artykułów, że dużą część środków unijnych otrzymał przedsiębiorca Andrzej Dowgiałło, właściciel Grupy Anders, w skład której wchodzą m.in. Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, Hotel Zamek w Rynie koło Giżycka i ośrodek SPA w Starych Jabłonkach.

W artykułach poddawano w wątpliwość bezstronność zarządu województwa przy przyznawaniu środków na remont i modernizacje obiektów należących do przedsiębiorcy. Wskazywano także, że wszelkie imprezy organizowane przez samorząd województwa odbywają się w hotelach Dowgiałły.

Dziennikarze wskazywali, że Hotel Krasicki w Lidzbarku widnieje na liście inwestycji, którymi chwali się Platforma Obywatelska w broszurze "Polska w budowie" podczas kampanii wyborczej. Protas, który stoi na czele województwa, jest szefem regionalnym PO. Poza tym "Gazeta Wyborcza" napisała, że dwa spośród kilkunastu gabinetów odnowy biologicznej w Hotelu Krasicki prowadzi żona marszałka Protasa.

Jacek Protas podczas środowej sesji sam wystąpił z inicjatywą, by niezależna komisja rewizyjna złożona z radnych sejmiku skontrolowała tryb przyznawania środków na cele turystyczne, w tym na obiekty Dowgiałły.

Marszałek, odnosząc się do publikacji, powiedział, że wszelkie konkursy zostały przeprowadzone zgodnie z wytycznymi określonymi przez instytucje unijne. Dodał, że w ubiegłym roku tryb przyznawania środków unijnych kontrolowały w warmińsko-mazurskim urzędzie marszałkowskim CBA, NIK i Urząd Kontroli Skarbowej. Wyniki nie budziły zastrzeżeń.

Wicemarszałek zarządu Jarosław Słoma (PO) broniąc Protasa powiedział, że podnoszenie tych kwestii właśnie teraz i poddawanie w wątpliwość bezstronności zarządu jest częścią kampanii wyborczej. Przypomniał, że po serii artykułów publiczne zapytania i żądanie wyjaśnień kierowali Jerzy Szmidt, który jest kandydatem PiS na posła i ubiegający się o ponowny wybór do Sejmu kandydat SLD Tadeusz Iwiński.

Andrzej Dowgiałło powiedział PAP, że nie będzie komentował tej sprawy, gdyż nie śledzi jej na bieżąco, a obecnie jest na urlopie za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ja 2011-09-02 23:11:37
    Akurat to nie wyborcza ale redaktor Adam Socha w Olsztyńskim portalu „Debata” miał odwagę demaskować przekręty Protasa dokumentując to dość twardymi dowodami np.: sprzedaż przedzamcza i skany sfałszowanych dokumentów, przekręt z lotniskiem w Szymanach oraz blokowanie budowy lotniska pod Olsztynkiem prywatnemu inwestorowi, termy warmińskie mimo iż od początku było wiadomym iż źródeł geotermalnych tam niema i jeszcze wiele innych rzeczy, tak więc osoby zainteresowane naszym regionem serdecznie zapraszam na portal debaty mimo jego wyraźnego PIS-owsko – katolickiego zabarwienia, akurat redaktor Socha odwala kawał dobrej roboty bezlitośnie demaskując układy, nepotyzm, oraz podejrzane działania naszych władz przez które realnie tracimy grube miliony.
    P.S mimo iż i tak wygra PO ja już zadecydowałem swoim głosem w wyborach wzmacniam opozycje (i nie będzie to PIS), niestety skala przekrętów zaczyna wymykać się obywatelom z pod kontroli.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA