PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koniec batalii o Spodek i MCK

 • Autor: Cezary Szczepański
 • 04 gru 2015 09:17

Koniec batalii o Spodek i MCK Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek w Katowicach

Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygnął sprawę zarządzania Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem w Katowicach. Otwiera to drogę do realizacji nowych przedsięwzięć, które mogą zmienić oblicze lokalnego rynku hotelowego.

REKLAMA

Przypomnijmy, spółka należąca do Grupy PTWP w ubiegłym roku wygrała przetarg na zarządzanie MCK i Spodkiem w Katowicach. Procedura została jednak zaskarżona przez spółkę HKO. 

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił 2 grudnia trzecią skargę spółki HKO na wybór oferty PTWP Event Center, uznając ją za niezasadną. Zarzuty skarg HKO  koncentrowały się na rzekomych brakach w dokumentach PTWP Event Center potwierdzających spełnienie wymagań udziału w postępowaniu i na tym, że Katowice naruszyły prawo oceniając te dokumenty pozytywnie. Tymczasem według Naczelnego Sądu Administracyjnego miasto nie naruszyło wyborem oferty PTWP Event Center oraz brakiem uznania jw. żadnych przepisów ustawy.  

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego usuwa ostatnią przeszkodę przed zawarciem między miastem Katowice a PTWP Event Center umowy koncesji.

Nowy plan dla MCK

PTWP ma już plan dla obiektów. Firma podejmie działania mające na celu podwojenie liczby wydarzeń w MCK i Spodku. Chodzi tu szczególnie o rozwinięcie oferty samego Spodka, która - według prezesa firmy - Wojciecha Kuśpika - nie do końca wykorzystuje możliwości obiektu.

PTWP planuje stworzyć szereg własnych imprez, które będą organizowane w obiekcie. Chodzi tu m.in. o Europejski Kongres Gospodarczy, jedno z największych tego typu spotkań w Europie Centralnej. W centrum pojawią się także zupełnie nowe wydarzenia jak 4 Design Days czy Kongres Wyzwań Zdrowotnych. W planach jest również konferencja start-upowa czy konferencja związana z tematyką przemysłu czasu wolnego.

Orbis wierzy w Katowice

Zmiany zagoszczą także wewnątrz obiektów. Powstanie m.in. kawiarnia i bistro. Jednocześnie w planach jest przestrzeń wystawowa, na której pojawią się materiały związane ze Spodkiem, jego budową i historią. Celem ma być ożywienie okolicy Spodka i MCK.

Wpływ na rynek

Jak zauważa Wojciech Kuśpik, rozwój oferty MCK będzie miał duże znaczenie dla rynku hotelowego na Górnym Śląsku. Obecnie w trakcie realizacji są cztery nowe projekty hotelowe. Wpływ obiektów konferencyjnych na funkcjonowanie hoteli może być znaczący - w Krakowie, po otwarciu dwóch dużych obiektów - centrum kongresowego ICE Kraków oraz hali Kraków Arena - obłożenie tamtejszych hoteli wzrosło do 90 proc. W Katowicach w 2014 roku średnie obłożenie wyniosło od 40 do 48 proc. 

 • 1
 • 2
 • MaxTV 2015-12-04 12:22:43
  Najnowszy artykuł Mariusza Max Kolonko dotyczący sprawy zaginionej Ewy Tylman.
  Co zataiły stacje telewizyjne? Kto nimi kieruje? Czy Rutkowski miał rację? Zdjęcia, których świat jeszcze nie widział, szokujące fakty odnośnie Adama Z. oraz jego satanistycznej przeszłości. Nie dajmy dłużej mamić się mediom, dowiedz się prawdy!

  kogobooks.pl/2/6606
 • winner 2015-12-04 10:47:48
  Jest też inny wymiar korzyści ze współpracy z PTWP dla Katowic a jest on związany z medialnością każdego z projektów. Grupa PTWP przekazuje relacje z każdej konferencji i dociera do prawie dwóch milionów internautów co będzie miało ogromne znaczenie dla uczestników konferencji jak też dla promocji miasta.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA