PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Konsorcjum ze spółką Tatry Mountain Resorts złoży ofertę kupna akcji PKL

  • Autor: PAP
  • 14 gru 2012 19:04

Prezes słowackiej spółki Tatry Mountain Resorts Bohus Hlavaty poinformował w piątek PAP, że konsorcjum z udziałem tej spółki i czterech polskich gmin chce kupić 100 proc. akcji Polskich Kolei Linowych (PKL) i złoży w tej sprawie stosowną ofertę do PKP SA.

REKLAMA

TMR zamierza wziąć udział w prywatyzacji poprzez konsorcjum, które spółka stworzyła z czterema polskimi gminami: Krynicą-Zdrojem, Szczawnicą, Zawoją i Czernichowem. Na terenie tych gmin zlokalizowane są niektóre koleje linowe należące do PKL.

W czwartek PKP SA zaprosiły potencjalnych inwestorów do złożenia oferty na nabycie akcji Polskich Kolei Linowych. 402.224 akcje stanowiące 100 proc. udziałów mają wartość nominalną po 100 zł każda, czyli łączna ich wartość nominalna wynosi 40.222.400 zł. PKP rozważa możliwość pozostawienia sobie mniejszościowego pakietu akcji.

- Tak, potwierdzam zainteresowanie polsko-słowackiego konsorcjum prywatyzacją Polskich Kolei Linowych. Jesteśmy gotowi i zgodnie z procedurą ogłoszoną przez PKP złożymy naszą ofertę i stosowne dokumenty - powiedział Hlavaty.

Prezes TMR dodał, że słowacka spółka jest zainteresowana zakupem całości PKL, bo z punktu widzenia rozwoju tej spółki oraz korzyści dla narciarzy taka transakcja daje największe możliwości.

- Uważam, że rynek polski ma duży potencjał, który obecnie nie jest w pełni wykorzystany. W Polsce brakuje dużych ośrodków narciarskich, a tylko takie są w stanie zaspokoić potrzeby klientów - powiedział Hlavaty.

Zaznaczył, że nie wyklucza innych rozwiązań.

- Praktyka i doświadczenia z rynku słowackiego i czeskiego pokazują, że jesteśmy firmą elastyczną i nastawioną na współpracę i porozumienie. Jesteśmy przygotowani finansowo, ale również kompetencyjnie i organizacyjnie, aby szybko rozpocząć negocjacje - powiedział Hlavaty.

Zauważył on, że obecnie tylko 6 proc. Polaków wyjeżdża na zimowe urlopy, a średnia w krajach zachodniej Europy to 18 proc. - Spodziewamy się, że liczba Polaków korzystających z zimowego wypoczynku będzie się zwiększać. To jest ten potencjał, dla którego chcemy wejść na polski rynek - szacuje Hlavaty.

Prezes TMR powiedział, że nawet jeżeli konsorcjum nie kupi PKL, to i tak będzie inwestowało w rozwój infrastruktury narciarskiej w Polsce. - Zakup PKL dałby jednak możliwość rozwoju w połączeniu z istniejącymi wyciągami - dodał Hlavaty. Nie zdradził jednak, ile jest w stanie zaoferować za akcji PKL.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA