PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kraków hotelami stoi

  • Autor: Propertynews.pl, Emilia Wiśniewska
  • 05 sie 2014 09:27

Kraków hotelami stoi

Inwestorzy hotelowi coraz częściej ubiegają się o zmianę miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w Krakowie. Wzrost zainteresowania nieruchomościami hotelowymi potwierdza odnotowana w 2013 roku transakcja zakupu XVIII-wiecznej zabytkowej kamienicy przez Angel Poland Group za kwotę 28 mln zł - poinformowali nas urzędnicy z Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miasta Krakowa.

REKLAMA

Zlokalizowana przy ul. Stradomskiej nieruchomość została przejęta wraz z decyzją o warunkach zabudowy pozwalających na realizację hotelu i obecnie oferuje 39 apartamentów oraz powierzchnie handlowe.

Jak informuje urząd, duże znaczenie Krakowa na turystycznej i biznesowej mapie Polski znajduje swoje odzwierciedlenie w liczbie obiektów hotelowych w przygotowaniu. W grudniu 2013 roku w Krakowie było kilka obiektów hotelowych na różnych etapach procesu planowania, w tym projekty we wczesnym stadium planowania.

Z kolei na etapie budowy pod koniec 2013 roku w stolicy Małopolski były cztery hotele. Ponadto, trwała rozbudowa hotelu Holiday Inn Kraków City Center. - Zgodnie z harmonogramami inwestorów, prace przy pięciu wymienionych obiektach powinny zakończyć się przed końcem 2015 roku, zwiększając zasoby hotelowe Krakowa o dodatkowe 700 pokoi - podaje Urząd Miasta Krakowa powołując się na raport Knight Frank.

W mieście planuje zainwestować m.in. sieć hoteli Focus, która planuje wzmocnienie swojej pozycji na rynku hotelowym poprzez budowę kolejnych obiektów w największych miastach w Polsce, w tym w Krakowie.

Więcej o rynku hoteli w Krakowie

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA