PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kraków upamiętni najważniejsze kongresy

  • Autor: PAP
  • 18 wrz 2017 08:02

Kraków upamiętni najważniejsze kongresy ICE Kraków

W Krakowie powstaje Aleja Kongresowa - wzdłuż ulicy Monte Cassino obok Centrum Kongresowego ICE Kraków sadzone będą platany klonolistne dla upamiętnienia najważniejszych kongresów, jakie odbyły się w mieście - poinformował PAP rzecznik Krakowskiego Biura Festiwalowego Michał Zalewski.

REKLAMA

"To sposób na podkreślenie pozytywnego wpływu przemysłu spotkań na rozwój stolicy Małopolski" - podkreślił rzecznik.

Aleja powstała dzięki wspólnej inicjatywie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego (operator ICE Kraków) oraz krakowskiego Zarządu Zieleni Miejskiej.

Pomysłodawcy inicjatywy podkreślają, że platany klonolistne to drzewa o ozdobnym charakterze, które są także niezwykle użyteczne - pomagają w walce z zanieczyszczeniami, będąc niezwykle odpornymi na warunki miejskie. Ich dodatkowym atutem jest to, że rosną bardzo szybko.

Przy każdym drzewie zostanie umieszczona tabliczka informująca o kongresie, z którym jest ono związane.

"Przedstawiciele przemysłu spotkań, z którymi współpracujemy na co dzień, przywiązują coraz większą wagę do ekologii oraz zrównoważonego rozwoju przy organizacji kongresów i konferencji. Jest więc to dla nich z jednej strony zapewnienie, że podchodzimy od realizacji naszych działań odpowiedzialnie; z drugiej zaś rodzaj podziękowania, że wybrali Kraków jako miejsce realizacji swojego projektu" - uważa dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

Pierwsze drzewo zostało zasadzone w obecności Dyrektor Generalnej UNESCO Iriny Bokovej oraz prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego na początku lipca. Upamiętnia 41. sesję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, która odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i zgromadziła ponad 2,5 tys. delegatów z całego świata.

Kolejne platany już wkrótce pojawią się przy ulicy Monte Cassino. Do końca roku przybędą co najmniej cztery platany.

Jak poinformował dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf, docelowo w alei zasadzonych zostanie co najmniej 30 platanów. "W planach mamy także otwarcie tzw. skweru kongresowego tuż obok ICE Kraków. Mam nadzieję, że projekt wejdzie do fazy realizacji i w 2018 roku oddamy do użytku kolejną ciekawie zaaranżowaną przestrzeń" - dodał Kempf.

Od otwarcia Centrum, które miało miejsce w październiku 2014 roku, do końca II kwartału tego roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków zrealizowano 502 imprezy. Tylko w zeszłym roku w ICE Kraków zorganizowano 177 wydarzeń, podczas których obiekt odwiedziło 245 tys. gości. Kongresy i konferencje organizowane są także w innych lokalizacjach w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA